Wokół orgazmu w ciągu lat narosło mnóstwo mitów i choć nauka znacząco posunęła się do przodu w tym temacie, orgazm wciąż pozostaje nieco tajemniczą sprawą. Zwłaszcza kobietom nie jest łatwo go osiągnąć, a dla mężczyzn staje się to często wielkim wyzwaniem, które może wywoływać również pewne obawy. I choć specjaliści starają się podkreślać, że orgazm nie jest niezbędny do osiągnięcia satysfakcji z seksu, to podświadomie ciągle dążymy do zdobycia tego szczytu. Co zatem warto wiedzieć na temat samego orgazmu oraz tego w jaki sposób można go osiągnąć?

Ważne elementy orgazmu

Oglądając filmy erotyczne często budujemy w swoim umyśle obraz orgazmu przeżywanego niezwykle intensywnie, praktycznie bez większego wysiłku i oczywiście równocześnie z partnerem. Niestety rzeczywistość jest zupełnie odmienna, dlatego dążąc do doznania rozkoszy powinniśmy zapomnieć o obrazach z ekranów telewizorów i skupić się na samych sobie.

To w jaki sposób odczuwamy orgazm jest zależne od naszej osobowości oraz naszego ciała. Na tak silne doznania każdy z nas może reagować zupełnie inaczej, dlatego nie można się porównywać do innych. To co u każdego jest takie samo natomiast to określone przez specjalistów cztery fazy orgazmu. Wszystko zaczyna się od podniecenia, które może być wywołane różnymi bodźcami. Chodzi tutaj przede wszystkim o samą grę wstępną oraz pieszczoty, które sobie wzajemnie zadajemy. Poprzez stymulację zaczynamy odczuwać wzmożone podniecenie i nabieramy ochoty na seks. Kolejna faza została nazwana plateau, kiedy to podniecenie jest bardzo dużo i pozostaje na tym poziomie przez jakiś czas. Długość tej fazy jest jednak różna u pań i panów. Kobiety bowiem potrzebują więcej czasu i przede wszystkim dużej uwagi partnera, aby móc przejść do kolejnego, chyba najważniejszego etapu jakim jest sam orgazm czy też szczytowanie. To właśnie wtedy nadchodzi moment doznania największej przyjemności i rozkoszy, której podobno nie da się z niczym porównać. Jak się okazuje nie jest to jednak ostatnia faza orgazmu. Bardzo ważny jest także moment, w którym emocje z nas opadają i następuje odprężenie. Według fachowców w tym czasie budujemy prawdziwą bliskość z partnerem, dlatego istotne jest aby nie pomijać tego etapu.

Sposoby na orgazm

Niestety, choć wiele osób z pewnością marzy o otrzymaniu prostej recepty na doprowadzenie siebie czy partnera do orgazmu, nie istnieje jeden uniwersalny sposób. Każdy kto jednak marzy o tym powinien wiedzieć, że najważniejsze jest zaufanie oraz szczerość wobec partnera. Tylko dzięki otwartości będziemy w stanie poznać swoje wzajemne potrzeby, miejsca na ciele, które są szczególnie podatne na erotyczne doznania, czy nawet nasze fantazje seksualne. Wszystko to składa się na to, że będziemy potrafili zaspokoić się łóżku i doprowadzić do szczytowania. Warto również pamiętać, że orgazm to nie tylko doznanie fizyczne, ale również psychiczne. W związku z tym, jeśli nasz umysł zaprzątnięty jest innymi sprawami lub jeżeli w naszej psychice pojawią się jakiekolwiek zahamowania, możemy nie być w stanie doprowadzić się do orgazmu. Jest to bardzo złożony mechanizm, dlatego trzeba szczególnie o niego zadbać.