Gdyby zapytać pierwszą lepszą osobę o to, jak wyobraża sobie asortyment typowego sklepu erotycznego – bo przecież prawdopodobnie większość z nas nie korzysta z takich ofert – to odpowiedź byłaby raczej tylko jedna. Większość ludzi myśli, że w sklepach takich można znaleźć wyłącznie różnego rodzaju gadżety erotyczne, takie jak wibratory czy inne, bardziej wymyślne zabawki. Czy jednak jest to do końca prawda? Fakt, takie produkty zajmują zwykle ważne miejsce w ofercie każdego dobrego sklepu z tej branży, ale wybór jest tu zazwyczaj o wiele szerszy. Jeśli ktoś narzeka na ciągłą nudę w swoim życiu erotycznym – szczególnie w przypadku osób, które są ze stałymi partnerami od długiego już czasu – i nie boi się nowych doświadczeń, to zdecydowanie powinien zainteresować się takimi produktami nieco bliżej. Do najciekawszych propozycji należą tu wszelkiego rodzaju lubrykanty, które rzeczywiście mogą stanowić doskonałe wzbogacenie życia erotycznego każdego człowieka. Lubrykanty to produkty przeznaczone zazwyczaj do nanoszenia na miejsca intymne. W każdym przypadku sprawiają one, że seks staje się o wiele przyjemniejszy, a płynące z niego doznania – znacznie bardziej intensywne.

Produkty te są bardzo zróżnicowane, można zatem znaleźć zarówno lubrykanty przeznaczone dla mężczyzn, jak i kobiet. Fakt, wielu ludzi jest już mocno uprzedzonych do tego typu produktów. Winę za to ponoszą przede wszystkim nieuczciwe reklamy, które niemalże do granic możliwości zachwalają niektóre lubrykanty – w praktyce jednak stosowanie ich nie przynosi żadnych efektów. Z tego powodu ważne jest, aby decydować się wyłącznie na produkty pochodzące od znanych i sprawdzonych marek. Dzięki temu zapewnimy sobie zarówno pełną skuteczność jak i bezpieczeństwo; produkty takie ani trochę nie zaszkodzą naszej skórze. Jakie dokładnie efekty przynosi stosowanie lubrykantów? Produkty te przede wszystkim zwiększają nawilżanie miejsc intymnych, co jest bardzo ważne w czasie stosunku. Można znaleźć również produkty przeznaczone do seksu analnego. Ponadto większość z nich zwiększa ukrwienie takich miejsc, co znacznie podnosi przyjemność w czasie zbliżenia.

Miejsca intymne stają się dzięki nim bardziej czułe na wszelkie bodźce zewnętrzne, przez co seks jest dużo bardziej intensywny. Lubrykanty są tu oczywiście jedynie przykładem, bowiem takich produktów można znaleźć jeszcze więcej. Równie ciekawą propozycją są na przykład specjalne olejki do masażu, które idealnie nadają się do romantycznej gry wstępnej. Miły zapach i inne, dodatkowe ich cechy sprawiają, że korzystanie z nich jest po prostu czystą przyjemnością, zaś one same mogą zmienić każdą sypialnię w naprawdę wyjątkowe miejsce. Jak zatem widać, produkty erotyczne nie ograniczają się jedynie do zwykłych gadżetów czy zabawek; jeśli ktoś chce urozmaicić swoje życie seksualne, to nie jest „skazany” wyłącznie na takie rzeczy. Lubrykanty, żele czy olejki to równie ważne akcesoria, których nie może zabraknąć w sypialni żadnej pary otwartej na nowe doznania, która nie lubi rutyny. Zdecydowanie warto samemu je wypróbować – na pewno większość z nas będzie chciała potem korzystać z nich nieustannie!