Sprawność seksualna jest dla mężczyzny tak samo ważna, jak umięśniona, atrakcyjna sylwetka. Nawet najmniejszy problem z potencją może stać się przyczyną psychicznej blokady, którą pokonać można wyłącznie sprawdzonym sposobem. Wizyta u seksuologa dla wielu mężczyzn stanowi przyznanie się do seksualnej porażki, dlatego panowie unikają kontaktu z lekarz jak przysłowiowy diabeł święconej wody. Woda w tej sytuacji z pewnością by się przydała, ale bardziej w charakterze dyngusowego kubła, którego zawartość z pewnością otrzeźwiłaby wielu panów, mobilizując ich do działania. Od wieków wiadomo, że to co jemy, w istotny sposób wpływa na naszą sprawność seksualną. Istnieją tzw. afrodyzjaki naturalne, czyli potrawy lub ich składniki, które skutecznie i szybko poprawiają potencje, zwiększają libido i sprawność seksualną, a docelowo pozwalają przeżyć upojną noc z partnerką.

Biorąc pod uwagę fakt, że sex w przypadku dorosłego, zdrowego człowieka stanowi ważny element życia, warto skorzystać ze sprawdzonych sposobów naszych przodków i nieco wspomóc naturę. Sprawność seksualną mężczyzny skutecznie poprawią owoce morza, głównie krewetki i ostrygi. Można je potraktować jako zdrową przekąskę lub dodać do ulubionej potrawy. Planując upojną noc, warto pomyśleć o smacznej i zdrowej kolacji przy świecach. Smaczne są oczywiście owoce, do tego zdrowe. Arbuzy i brzoskwinie skutecznie rozpalą namiętność mężczyzny, poprawią jego kondycję fizyczną, sprawność seksualną i wzmacnia libido. Przyprawy i zioła to także skuteczny afrodyzjak dla mężczyzn. Potrawy warto dopełnić nutką lubczyku lub imbiru z żeń-szeniem, natką pietruszki, bądź gałką muszkatową. Funkcję afrodyzjaków spełniają również niektóre alkohole, należy jednak pamiętać, by nie przesadzać z ich ilością, gdyż efekty mogą być zupełnie odwrotne do pożądanych. Skutecznym wspomagaczem potencji oraz napojem podnoszącym libido są m.in.: czerwone, wytrawne wino, wermut, zielony likier Chartreuse, brandy z moreli, Chateau Yquem, białe porto i oczywiście szampan.

Poszczególne składniki można łączyć według indywidualnych kombinacji i pomysłów. Skutecznym i szybkim wspomagaczem jest także hiszpańska mucha dla mężczyzn, która ze brzęczącym i niezbyt lubianym owadem ma tak naprawdę niewiele wspólnego. Jest to silny afrodyzjak w postaci kropli, który – dodany do drinka czy lampki wina – skutecznie i szybko zwiększa libido, poprawia sprawność seksualną i rozpala żądze. Działanie tego zdrowego i bezpiecznego sex eliksiru jest odczuwalne już po 30 minutach od spożycia. Równie skuteczna i godna polecenia jest johambina dla mężczyzn – naturalny afrodyzjak, otrzymywany z kory afrykańskiego drzewa johimbiny lekarskiej. Preparat ten silnie oddziałuje na układ nerwowy, przyczyniając się do wydzielania noradrenaliny i adrenaliny – hormonów odpowiedzialnych za odbieranie bodźców zewnętrznych oraz podniecenie seksualne i libido. Dzięki johimbinie narządy płciowe są bardziej ukrwione, co automatycznie przekłada się na jakość doznań erotycznych. Środek ten skutecznie niweluje oziębłość płciową, problemy z erekcją oraz brakiem orgazmu.