Jedną z najpopularniejszych metod antykoncepcyjnych są obecnie pigułki. Niema w tym nic dziwnego ponieważ jest to najwygodniejsza i jednocześnie najbardziej skuteczna metoda. Nie znaczy to jednak, że nie ma ona swoich wad o czym zapewne nie jedna z nas miała okazję się przekonać na własnej skórze.

Jakie zatem skutki uboczne niesie ze sobą pigułka antykoncepcyjna? Przede wszystkim zaznaczamy, że jest to kwestia indywidualna i wszystko zależy od naszego organizmu. Do najczęstszych dolegliwości na jakie skarżą się kobiety należą głównie: złe samopoczucie, mocne wahania nastroju czy chociażby uciążliwe bóle brzucha. Nieco rzadziej spotykane ale również występujące są nudności czy plamienia.

Co powinnyśmy zrobić gdy coś dzieje się nie tak i przede wszystkim co to oznacza? Najlepiej jeśli udamy się do lekarza, który przepisał nam tabletki. Może okazać się bowiem, że owe dolegliwości wcale nie oznaczają, że to z nami jest coś nie tak. Czasami zdarza się, że lekarstwa nie współgrają z procesami naszego ciała. W takich wypadkach zazwyczaj wystarcza zmiana pigułek na inne aby wszelkie skutki uboczne zniknęły.

Pamiętajmy jednak aby nie zwlekać i nie lekceważyć sprawy ponieważ to bardzo źle wpływa na pracę całego, naszego organizmu. Długotrwałe skutki uboczne mogą prowadzić do powikłań takich jak chociażby wszelkiego rodzaju zapalenia czy infekcje a to już są trochę poważniejsze kwestie medyczne.