Żyjemy w społeczeństwie, w którym seks nadal jest dużym tematem tabu, którego zwyczajnie nie wypada poruszać publicznie. Sytuacja pod tym względem stale się zmienia, ale raczej daleko nam jeszcze do mówienia o takich rzeczach otwarcie. Jest to jednak spory błąd. Seks odgrywa bowiem bardzo ważną rolę w życiu właściwie każdego z nas, zatem jeśli nie jesteśmy z niego do końca zadowoleni, to nie możemy również czerpać pełnej satysfakcji z innych rzeczy. Powinno to być szczególnie ważne dla osób w stałych związkach. Jeśli jest się z jednym partnerem przez wiele lat, to jakość życia łóżkowego w takim związku może stale spadać, aż w końcu partnerzy przestają czerpać z niego jakąkolwiek radość. Warto w takim razie wiedzieć o tym, że ogólna jakość naszego życia erotycznego w związku jest uzależniona od szeregu różnych czynników. Jeśli będziemy w stanie odpowiednio o nie zadbać, to seks z ukochaną osobą na nowo zacznie być dla nas wyjątkowy i magiczny. Pierwszym krokiem powinno być tutaj przełamanie nudy i rutyny – rzeczy te pojawiają się w sypialni osób które są ze sobą przez dłuższy czas, i jest to zupełnie naturalne.

Trzeba jednak wiedzieć, jak skutecznie sobie z nimi radzić. Przede wszystkim musimy stale szukać ciekawych sposobów na urozmaicenie sobie życia erotycznego. Korzystanie z zabawek erotycznych czy ubieranie seksownej bielizny to tylko niektóre przykłady. W sex shopach możemy znaleźć całe mnóstwo ciekawych produktów, które na pewno znacznie wzbogacą seks w naszym związku. Świetnym pomysłem jest skorzystanie ze specjalnych lubrykantów czy olejków do masażu erotycznego. Takie produkty znacznie wzmacniają doznania w czasie zbliżenia z drugą osobą i sprawiają, że sex staje się naprawdę magiczny. Skorzystanie z niektórych akcesoriów erotycznych może co prawda wymagać od nas pewnej odwagi, ale naprawdę warto – doznania na jakie można dzięki temu liczyć są wręcz nie do opisania. W bardzo wielu przypadkach brak ochoty na seks wynika także z naszych problemów zdrowotnych. Nie chodzi tu wcale o jakiekolwiek poważne choroby, a o niezdrowy styl życia, nieprawidłowe odżywianie się czy brak aktywności fizycznej.

Na pierwszy rzut oka takie kwestie nie mają wielkiego wpływu na nasze życie erotyczne, ale w rzeczywistości jakość seksu jest z nimi ściśle związana. Zaniedbania tego typu sprawiają, że nasz organizm nie jest w stanie funkcjonować w pełni sprawnie, przez co nie mamy zbyt wiele energii – w tym również do miłosnych uniesień. U mężczyzn z ich powodu mogą także pojawiać się problemy z erekcją. Warto w takim razie zrobić coś dobrego dla własnego zdrowia. Od razu poczujemy się dzięki temu znacznie lepiej i nabierzemy większej ochoty na seks. Brak ochoty i energii do seksu pojawia się czasami zupełnie nieoczekiwanie i może wypływać z najróżniejszych czynników. Warto dostrzegać takie rzeczy i starać się z nimi walczyć, bowiem ich lekceważenie może czasami doprowadzać do poważnych problemów w relacjach między partnerami. Na szczęście jednak w większości przypadków prosta zmiana naszego własnego podejścia do takich spraw przynosić może rewelacyjne efekty.