Szukasz oryginalnego, nietuzinkowego pomysłu na prezent dla swojej drugiej połówki? Jeśli ma to być coś, co będzie cieszyło dłużej niż kilka chwil, a przy tym sprawi frajdę Wam obojgu, zdecyduj się na zestaw do malowania diamentami. Nie tylko wspólnie spędzicie czas, ale też stworzycie niepowtarzalny obraz.

Na czym polega malowanie diamentami?

Samo hasło: „malowanie diamentami” brzmi nieco abstrakcyjnie, szczególnie dla osób, które niewiele mają wspólnego z jakąkolwiek działalnością artystyczną i stronią od prac plastycznych. W rzeczywistości jednak diamond painting nie wymaga dużych zdolności. To technika, z którą bez problemu radzą sobie nawet kilkuletnie dzieci. Polega na umieszczaniu kolorowych kryształków we wcześniej przygotowanym i pokrytym warstwą kleju płótnie. Kryształki (mają kształt diamentów, stąd nazwa diamond painting) są bardzo drobne, dlatego chwyta się je za pomocą specjalnego piórka, co znacznie ułatwia zadanie. Jeśli dodatkowo skorzystamy wcześniej ze specjalnej rynienki, same ułożą się we właściwy sposób, ostrym końcem do dołu. Wystarczy chwycić je od góry i włożyć na właściwe miejsce.

Skąd wiadomo, które miejsce jest właściwe? To proste. Kryształki są popakowane w osobne torebki i każda jest podpisana numerem. Takie same numery znajdują się na płótnie. Przy malowaniu diamentami nie trzeba samodzielnie dobierać kolorów ani planować wzoru. Wszystko jest gotowe. Wystarczy tylko umieścić diamenciki we właściwym miejscu.

Dlaczego warto podarować zestaw do malowania diamentami bliskiej osobie?

Bo to bardzo osobisty prezent, wybrany starannie i w przemyślany sposób. Świadczy o tym przede wszystkim sam obrazek. Może to być gotowy wzór przygotowany przez producenta – zgodny z zainteresowaniami osoby obdarowywanej albo przygotowany specjalnie na podstawie zdjęcia spersonalizowany obrazek. Obrazy malowane diamentami, przygotowane na podstawie prywatnych zdjęć, można później powiesić w salonie lub sypialni. Z pewnością będą miłą i niecodzienną pamiątką.

Zestaw do malowania diamentami nie jest przeznaczony wyłącznie dla jednej osoby. Równie dobrze można tworzyć niezwykły obraz razem. Wspólne spędzenie czasu z dala od telewizora, komputera czy smartfona w dobie rewolucji elektronicznej i technologicznej na pewno będzie miłą odskocznią i być może zalążkiem wspólnego hobby. To czas na rozmowę, żarty, wspólny śmiech, bliskość. Diamenty łączą ludzi od dawna, z malowaniem diamentami jest podobnie.

Jakie korzyści daje malowanie diamentami?

Tym najbardziej namacalnym jest stworzenie obrazu – może być nawet bardzo duży – który zawiśnie na honorowym miejscu i będzie podziwiany przez rodzinę oraz znajomych. Ale sam proces tworzenia pracy plastycznej techniką malowania diamentami ma też inne walory.

Najważniejszym i najczęściej wymienianym jest możliwość zrelaksowania się – malowanie diamentami wymaga skupienia – nie bardzo jest czas na rozpamiętywanie problemów przyniesionych z pracy. Wiele osób twierdzi, że malowanie diamentami działa odstresowująco, pozwala pozbyć się chandry, poprawia humor.

Po diamond painting powinny też sięgnąć osoby, które wiele godzin dziennie muszą wpatrywać się w ekran komputera. Takie analogowe zajęcie będzie zdrową odskocznią dla oczu.