Jeszcze kilkanaście lat temu Polacy nie przyznawali się do swoich fantazji seksualnych. Wszyscy zgodnie twierdzili, że kochają się pod kołdrą i przy zgaszonym świetle. Dzisiaj jesteśmy dużo bardziej świadomi siebie, swoich ciał oraz potrzeb. W efekcie dużo odważniej podchodzimy do tematyki seksu i rozmaitych praktyk w tym obszarze. Tym, co w wielu parach wzbudza niemałe zainteresowanie jest fisting. Na czym polega? Czy jest bezpieczny? Jak się za niego zabrać?
Mało kto wie, że fisting to praktyka seksualna wywodząca się jeszcze z okresu starożytności. Uważa się, że jego autorem jest cesarz Kaligula, którego utożsamia się dzisiaj nie tylko z szaleństwem, ale także rozpustą oraz skłonnością do tyranii. Znany był jako cesarz mający nietypowe upodobania seksualne. Dobre obyczaje oraz dostojeństwo niekoniecznie robiły na nim wrażenie.Co to jest?Większość z nas kojarzy fisting z filmami pornograficznymi. Jest to wprowadzanie dłoni – a czasem całej ręki – do pochwy bądź odbytu. W związku z tym wyróżnia się dwa rodzaje fistingu:
-pochwowy;
-analny.
Dzieli się go także, biorąc pod uwagę głębokość penetracji. Opierając się na tym kryterium, wyróżnia się fisting:
-płytki;
-głęboki.
Nazwa tej praktyki seksualnej wywodzi się od angielskiego słowa „fist”, które dokładnie oznacza pięść. Warto podkreślić, że taka stymulacja stosowana jest nie tylko w przypadku kobiet, ale również mężczyzn. W przypadku kobiet można jednak wykonywać fisting podwójny, który polega na jednoczesnej stymulacji zarówno pochwy, jak i odbytu. Jest to intensywna praktyka, która dostarcza silnych doznań.Płytki czy głęboki?

Osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą formą penetracji zaleca się fisting płytki. W tym wypadku do pochwy bądź odbytu wprowadzana jest ręka, ale tylko do nadgarstka. Manewruje się nią, wykonując ruchy podobne do boksowania. Fisting głęboki to praktyka dla osób już zaawansowanych. W tym wypadku do pochwy bądź odbytu wprowadza się całą rękę do wysokości łokcia. Wykonuje się nią ruchy podobne do tych, które mają miejsce w przypadku fistingu płytkiego.

Jakie są opinie na ten temat?

Nie brakuje oczywiście osób, które sądzą, że fisting jest przejawem dewiacji. Jednocześnie sporo jest takich, dla których to powszechna praktyka seksualna dostarczająca ogromnej przyjemności. Niektórzy twierdzą nawet, że osiągany w ten sposób orgazm jest dużo silniejszy niż ten, który pojawia się na skutek klasycznej penetracji. Decydując się na fisting, trzeba jedna pamiętać, że jest to praktyka ryzykowna. Wśród powikłań, które mogą się przydarzyć wymienić należy:
-rozerwanie ściany jelita;
-pęknięcie odbytu;
-wypadnięcie odbytu;
-przerwanie ściany pochwy;
-zaklinowanie się ręki.
Fisting zwiększa również poważnie ryzyko infekcji.

Fisting to ekstremalna praktyka seksualna. Decydując się na nią, nie można zapominać o odpowiednim poziomie nawilżenia. Tylko wówczas zmniejsza się ryzyko powstania wymienionych wcześniej powikłań. Nigdy nie należy również fistingu robić na siłę. Wymaga on rozluźnienia i naprawdę ogromnego podniecenia. Nie jest to praktyka dla wszystkich.