Jaki jest najpopularniejszy środek antykoncepcyjny w Polsce? Oczywiście prezerwatywy – zwane potocznie gumkami. Pierwsze prezerwatywy powstały w 1000 roku a zawdzięczamy je Egipcjanom. Na początku były one płócienne, natomiast już w XVII tworzono je z cielęcych jelit, ponieważ były najdelikatniejszym materiałem, jednak nie były tak jak obecnie jednorazowe – były wielokrotnego użytku. Od 1844 roku prezerwatywy produkowane są z gumy wulkanizowanej.

Pierwsza reklama tego produktu powstała w 1861 roku w amerykańskiej gazecie. Wielu z nas bez prezerwatywy nie wyobraża sobie udanego seksu, bowiem daje ona pewność ochrony przed niechciana ciążą i chorobami, które mogą być przenoszone drogą płciową. Nie zawsze jednak ich stosowanie jest komfortowe. Aby uprzyjemnić Panom oraz Paniom uciechy w „gumowym płaszczyku” producenci wymyślili najróżniejsze rodzaje prezerwatyw.

Kształty prezerwatyw

Obecnie mają one przeróżne kształty, zapachy, długości, kolory oraz smaki. Mimo, iż większość „gumek” jest bezbarwna to można spotkać nie tylko te w odcieniach czerni (symulujące penis afroamerykanina) ale też fluorescencyjne świecące w ciemności (penis w takim wdzianku może równie skutecznie zastąpić latarkę pod namiotem). Czasami ludzie nie lubią zapachu i smak lateksu, więc tutaj dobrym rozwiązaniem jest stosowanie prezerwatyw aromatyzowanych czy też smakowych. Można spróbować różnych smaków od truskawek po pomarańcze! Na szczęście nie wymyślono jeszcze serowo – cebulowych.

Prezerwatywy – sposób na monotonię w łóżku!

Jeśli do naszego łóżka wkradnie się monotonia to doskonałym pomysłem na urozmaicenie igraszek będą zabawne prezerwatywy. Są to prezerwatywy w różnych kształtach i rozmiarach, w ten sposób penis naszego mężczyzny może przemienić się w delfinka albo żyrafę – wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Producenci pomyśleli też o wielkościach członków więc coś dla siebie znajdzie zarówno ogier (odpowiednio duża aby nie pękła) oraz…kucyk (dopasowana tak aby się nie zsunęła) Nie zapominajmy jednak jaki jest główny cel prezerwatyw. Jest to ochrona przed ciążą ale także przed chorobami przenoszonymi droga płciową.

Wybierając gumkę odpowiednią dla siebie na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać bezpieczeństwo. Seks w prezerwatywie może być jak widać przyjemny i bezpieczny, a ogranicza nas jedynie….własna wyobraźnia.