Libido, zwłaszcza u kobiet jest bardzo kapryśne i wiele różnych czynników może być odpowiedzialnych za jego znaczący spadek. Aby seks był dla nas przyjemnością musimy mieć na niego ochotę, dlatego tak ważne jest żeby ciągle dbać o to by jej nie zabrakło w naszym związku. Czasem jest to proste, a czasem wymaga od nas sporej pracy. Tak czy inaczej warto poświęcić temu tematowi nieco naszego czasu aby móc się cieszyć ciekawym życiem erotycznym.

Potęga umysłu

Może nawet nie zawsze sobie to uświadamiamy, ale to przede wszystkim nasz umysł jest odpowiedzialny za to czy mamy ochotę na seks. Zaśmiecanie myśli innymi sprawami czy nawet uporczywe myślenie o seksie jak o obowiązku, może sprawić, że nasze libido będzie sukcesywnie spadać. Tak samo jak każda inna część naszego ciała również nasze podniecenie, jeżeli nie jest ćwiczone zwyczajnie przestaje poprawnie funkcjonować. Bardzo istotne jest zatem to aby dostarczać sobie jak najczęściej bodźców, które sprawiają, że się podniecamy. W tym przypadku może nam pomóc sama nasza wyobraźnia, którą łatwo można pobudzić przypominając sobie namiętne chwile spędzone z ukochanym. Jeśli mamy ochotę na nieco inny rodzaj stymulacji możemy również odwiedzić portal erotyczny, czy też blog erotyczny, gdzie poprzez obejrzenie filmiku czy przeczytanie opowiadania poczujemy ochotę na zbliżenie z naszym partnerem. Bardzo często jest również tak, że jesteśmy negatywie nastawieni do seksu. Kiedy jesteśmy zmęczeni, mamy jakieś pretensje do partnera albo mamy na głowie mnóstwo problemów, zaczynamy traktować seks jako niezbyt przyjemny obowiązek. Jeśli taki stan rzeczy utrzymuje się przez dłuższy czas, nasz umysł przyzwyczaja się do kojarzenia seksu z przykrą koniecznością. Dlatego czasem musimy powalczyć z samą sobą i nawet na początku wmawiać sobie radość ze zbliżającego się wieczoru, aby ponownie rozniecić w sobie potrzebę przeżywania z partnerem zbliżenia erotycznego.

Zatroszcz się o siebie

Ogromny wpływ na to czy odczuwamy potrzebę intymnych kontaktów z ukochanym ma także nasze własne samopoczucie i pewność siebie. Jeśli bowiem wyglądamy świetnie, trening na siłowni przyniósł rezultaty albo nowe ciuchy wspaniale podkreślają nasze walory, mamy większą ochotę na dzielenie się swoim ciałem z ukochanym. Często w natłoku codziennych obowiązków zapominamy o zostawieniu sobie odrobiny czasu dla samych siebie. Jest to jednak niezmiernie ważne aby wprowadzić do swojego grafiku takie właśnie momenty. Możemy poświęcić ten czas na codzienny trening, wyjście do fryzjera lub kosmetyczki albo nawet na spokojną kąpiel. Dzięki temu będziemy bowiem miały przekonanie, że dbamy o siebie i nie mamy się czego wstydzić przed naszym ukochanym. Warto ten czas przeznaczyć również na masturbację, bo nie tylko sprawimy sobie przyjemność ale także rozgrzejemy chęci na seks z partnerem. Jeśli nie jesteśmy zbyt doświadczone w tym aspekcie i potrzebujemy jakiejś porady możemy na przykład skorzystać z Internetu. Każdy blog erotyczny powinien zawierać wpisy dotyczące zaspokajania samej siebie. A jest pewne, że poprzez zapewnianie sobie przyjemności będziemy również chętniej spędzać czas w sypialni z ukochanym.