Facebook, to obecnie najpopularniejsze źródło wiedzy o ludziach, firmach i wydarzeniach. Im więcej tzw. lajków pojawia się pod postem wrzuconym przez właściciela strony lub profilu, tym lepiej. Ich liczba jest ważna nie tylko dla odbiorców czy potencjalnych klientów twojej firmy, ale także dla algorytmów Facebooka. Najbardziej popularne posty i fanpejdże są przez nie częściej wyświetlane, przez co ich zasięg ulega zwiększeniu. Jak więc zarabiać na Facebooku dzięki lajkom i polubieniom?

1. Jak zarabiać na Facebook?

2. Czym są linki afilacyjne i dlaczego warto się nimi zainteresować?

3. Co możesz sprzedawać i publikować w mediach społecznościowych?

Jak zarabiać na Facebook?

Facebook od dawna przestał być narzędziem, dzięki któremu dokumentujemy swoje życie, np. dokąd pojechaliśmy na wycieczkę, co jedliśmy na obiad i jaka nowa sukienka zawisła właśnie w naszej szafie. Facebook to teraz miejsce, w którym zarabianie pieniędzy staje się coraz bardziej popularne. Jednak do tego potrzebne są lajki na Facebooku, czyli pozytywne oceny odwiedzających naszą stronę lub profil. Im więcej zgromadzisz ich na swojej stronie, tym facebookowe algorytmy będą chętniej wyświetlały twoje posty, a co za tym idzie, dotrą one do większej liczby odbiorców, lub potencjalnych klientów. Możesz zacząć zarabiać na Facebooku, poprzez kupowanie lajków. Ta usługa służy promocji twojej działalności np. artystycznej, rękodzielniczej czy nawet samej twojej osoby. Służy też promowaniu twojej firmy, jeśli taką prowadzisz. Wówczas zdecyduj się na polubienia strony na fb. To łączna liczba fanów z twojej grupy docelowej strony, która ja ogląda i może stać się twoimi klientami. Kupując polubienia, zyskujesz też liczbę obserwujących na fb. Przekłada się to na większą popularność strony, oraz większą liczbę osób biorących udział w promocjach i konkursach, które zorganizujesz. Statystyki mówią, że firma, która ma więcej polubień na Facebooku, ma możliwość zwiększenia sprzedaży o 50 proc. niż konkurencja. Lajki i polubienia, pochodzą od realnych, żywych członków grupy na fb, co czyni twoja stronę bardziej wiarygodną.

Czym są linki afiliacyjne i dlaczego warto z nich skorzystać?

Jeśli twój profil lub fanpejdż dzięki kupionym lajkom i polubieniom, osiągnie już sporą popularność, masz szansę na tzw. programy partnerskie, których linki afiliacyjne będziesz umieszczać na swojej stronie. Na czym to polega? Program partnerski zwany inaczej afiliacyjnym, to rodzaj działania marketingowego, którego celem jest dotarcie do jak największej liczny odbiorców. Duże firmy zwane reklamodawcami, szukają wydawców w mediach społecznościowych, na których stronach będą mogły zamieszczać linki, kierujące do ich stron Powinny to być popularne strony, z dużą liczbą lajków lub polubień. Jeśli twój fanpejdż ma odpowiednio dużą liczbę polubień, szansa na wejście w program partnerski jest ogromna. Daje ci to nie tylko satysfakcję, ale przede wszystkim pieniądze. Afiliacja to współpraca długofalowa i dochodowa, ponieważ reklamodawcy płacą wydawcom za wejścia na ich linki z twojej strony i za zakupy zrobione w ich firmach, dzięki twojemu poleceniu przez link afiliacyjny. Jeśli twoja strona dociera do szerokiego grona odbiorców, tym zyski z programów partnerskich są większe.

Co publikować i co możesz sprzedawać w mediach społecznościowych?

Zamieszczanie linków afiliacyjnych, sprzedaż linków reklamowych, zamieszczanie treści w postaci postów sponsorowanych, to tylko niektóre działania jakie możesz podjąć w celu zarabiania pieniędzy na Facebooku. Jeśli jesteś administratorem grupy, to na tobie spoczywa obowiązek, aby uczynić ją na tyle atrakcyjną, aby liczba odwiedzin i lajków. rosła. Jeśli prowadzisz wytwórnię jakichś towarów, to zależy ci przede wszystkim na tym, aby wzrastała sprzedaż produktów z twojej firmy. Zakup polubień może ci w tym pomóc. Zdarza się, że Fb obcina widoczność niektórych postów, skłanianiąc w ten sposób użytkowników, do nabywania drogich reklam. Kupowanie polubień, jest rozwiązaniem tego problemu. Algorytmy pokazują najpopularniejsze profile i strony z największą liczbą lajków i polubień. Oczywiście nie znaczy to, że sam nie musisz nic robić przy swojej stronie. Publikuj ciekawe treści, urządzaj konkursy z nagrodami, publikuj ciekawostki, poradniki i interesujące informacje. Powiadamiaj też o swoich publikacjach w innych mediach społecznościowych, np. Instagram Story, Tik Tok, Wykop i innych. Najlepiej wrzucaj posty pomiędzy godziną 18 a 20. Jest to tzw. „złota godzina”, w której z mediów społecznościowych korzysta najwięcej użytkowników. Pamiętaj tylko, aby twój profil lub strona były publiczne. Jest to warunek stawiany przez firmy, zajmujące się sprzedażą lajków i polubień. Nie musisz podawać żadnych swoich danych ani hasła do konta. Wystarczy, że przekopiujesz link postu, który chcesz wypromować na stronę firmy i dokonasz płatności. Zgodnie z twoim życzeniem, lajki mogą pojawiać się natychmiast, hurtowo, lub powoli, stopniowo, co będzie wyglądało bardziej naturalnie.