Od jakości życia erotycznego w bardzo wielu przypadkach uzależniona jest trwałość danego związku. Koniecznie trzeba wiedzieć o tym, że to właśnie seks w dużym stopniu buduje poczucie bliskości pomiędzy partnerami, przez co jego zaniedbywanie nierzadko sprawia, że w związku pojawiają się pewne problemy. Niestety, brak ochoty na miłosne igraszki to dolegliwość występująca obecnie dość często, szczególnie u mężczyzn. Istnieje wiele czynników które mogą wpływać na coś takiego. Niekiedy jest to uwarunkowane czynnikami fizycznymi, niekiedy psychologicznymi, w innych zaś przypadkach jest to jedynie efekt znacznie gorszej dolegliwości. Brak ochoty na seks w wielu przypadkach jest po prostu wynikiem zaniedbywania samego siebie i własnego zdrowia – w końcu jeśli organizm nie działa zbyt sprawnie, to nie można oczekiwać od siebie większej energii w tego typu kwestiach. Warto w takim razie dowiedzieć się, w jaki sposób można lepiej o siebie zadbać, aby w łóżku zawsze móc „stawać na wysokości zadania”. Dla mężczyzn jest to niezwykle ważna kwestia, bowiem na pewno większości z nich zależy na tym, aby być w stanie w pełni zadowalać swoją partnerkę.

Pierwszą rzeczą o jaką należy zadbać jest oczywiście kondycja fizyczna. Mężczyzna w łóżku powinien być silny i wytrzymały, przez co musi upewnić się, że jest w faktycznie dobrej formie. Dodatkowo, regularne uprawianie sportu znacznie poprawia sylwetkę, co oczywiście sprawia, że seks staje się dla partnerki dużo przyjemniejszy. Nie trzeba wcale zajmować się jakimikolwiek dyscyplinami w pełni zawodowo, aby szybko móc zauważyć znaczny wzrost swoich sił witalnych. Wystarczy po prostu zacząć regularnie ćwiczyć i poświęcić przynajmniej kilka godzin w tygodniu na aktywności takie jak bieganie czy jazda na rowerze – organizm szybko zacznie dzięki temu działać o wiele sprawniej. Drugą kwestią, niemniej istotną, jest prawidłowa dieta. To, w jaki sposób się odżywiamy ma naprawdę ogromny wpływ na ogólną sprawność działania naszego organizmu, przez co pod żadnym pozorem nie należy tego zaniedbywać.

W pierwszej kolejności należy zadbać po prostu o to, aby odżywiać się zdrowo i dostarczać do organizmu wszystkie najważniejsze dla niego składniki. Równocześnie istnieją niektóre produkty, które ze względu na swój skład mogą służyć jako bardzo skuteczne afrodyzjaki, znacząco zwiększając codzienną ochotę na seks. Do najważniejszych z nich zaliczają się przede wszystkim te zawierające witaminę C. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak świetnie na kondycję seksualną może wpływać… cebula czy czosnek. Oczywiście, nie nadają się one raczej do spożywania zaraz przed romantycznym wieczorem, ale zdecydowanie warto włączyć je na stałe do swojej codziennej diety. Dzięki temu można skutecznie zadbać o to, aby ochota na seks utrzymywała się każdego dnia na naprawdę wysokim poziomie.
Kondycja w życiu łóżkowym jest ściśle związana z ogólną kondycją fizyczną danej osoby. Nigdy nie należy w takim razie zaniedbywać tych kwestii, bowiem ich lekceważenie często prowadzi do tego, że dany mężczyzna nie jest w stanie w stu procentach zadowolić swojej partnerki.