Osoby które pozostają w wieloletnim związku z tym samym partnerem na pewno niejednokrotnie przekonały się już o tym, jak dużym problemem może być nuda w życiu łóżkowym. Niektórzy twierdzą wręcz, że seks sprawia jakąkolwiek przyjemność jedynie w początkowym okresie trwania związku; potem staje się już zwykłą rutyną czy „obowiązkiem”. Warto jednak wiedzieć, że wcale nie musi to tak wyglądać – jedynie od nas samych zależy to, czy seks z partnerem będzie dla nas nudny, czy wyjątkowy i naprawdę przyjemny. Istnieje wiele powodów, dla których możemy nagle przestać odczuwać przyjemność z seksu. Oczywiście, można także wymienić całe mnóstwo sposobów na skuteczne radzenie sobie z takimi problemami – trzeba po prostu poznać tego przyczynę. Rutyna faktycznie jest jednym z powodów, dla których wielu ludzi w związkach traci zainteresowanie seksem. Na szczęście jednak można walczyć z nią na wiele sposobów, choć trzeba oczywiście posiadać do tego odpowiedniego partnera. W każdym sex shopie można znaleźć sporo ciekawych produktów, dzięki którym życie erotycznie stanie się bardziej fascynujące. Warto zacząć od różnych zabaw z przebieraniem się – bielizna erotyczna będzie tu fantastyczną propozycją.

Bardziej odważne osoby mogą spróbować eksperymentów z różnymi zabawkami erotycznymi, jak wibratory. Do takich rzeczy trzeba co prawda nieco się przemóc, bowiem wymagają one pewnej odwagi – na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to przeznaczone jedynie dla ludzi z nieco „dziwnymi” preferencjami. W rzeczywistości większość z nas mocno zdziwiłaby się, jak wiele osób stale z nimi eksperymentuje. Czasami sporo świeżości do życia łóżkowego może wnieść nawet spróbowanie nowej pozycji. Wszystko zależy jedynie od własnej wyobraźni partnerów. Brak ochoty na seks może mieć też podłoże zdrowotne. Osłabiony organizm i zły tryb życia prowadzą do zaburzenia wielu funkcji w naszym ciele, w tym także seksualnych. Z tego też powodu warto nieco zadbać o siebie, bowiem przy zbyt słabym ciele nie mamy prawa do większej energii na miłosne igraszki. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna to podstawa.

Dzięki prawidłowemu odżywianiu się nasz organizm będzie miał zapewnione wszystkie składniki jakich może potrzebować do prawidłowego funkcjonowania. Sport także jest niezwykle ważny – bez niego zwyczajnie zabraknie nam siły na jakiekolwiek miłosne igraszki. Źle funkcjonujący organizm sprawia także, że znacznie słabiej odczuwamy wszelkie bodźce zewnętrzne. Seks przestaje wtedy być dla nas tak podniecający i przyjemny; stajemy się zbyt obojętni na takie doznania. Można oczywiście sięgnąć też po specjalne suplementy diety stworzone z myślą o ludziach, którzy chcą zapewnić sobie seks na faktycznie wysokim poziomie. Trzeba jednak pamiętać, że przyniosą one efekty wyłącznie w połączeniu z opisaną wyżej zmianą całego stylu życia – w przeciwnym wypadku będą dla nas bezużyteczne. Jak widać, brak przyjemności płynącej z seksu nie musi być stałym stanem. Jest to problem, który może mieć określone przyczyny; warto więc dokładniej mu się przyjrzeć i spróbować znaleźć dla niego odpowiednie rozwiązanie.