Menopauza lub andropauza często objawia się tym, gdy wąska talia i szeroki umysł zamieniają się miejscami. W tym żartobliwym powiedzeniu jest w rzeczy samej sporo racji, u osób w dojrzałym wieku bardzo często można zauważyć wyraźny spadek libido, fakt ten dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. W tej sytuacji konieczne staje się podjęcie alternatywnych działań, które pozwolą zniwelować niekoniecznie komfortowe dolegliwości. Wiele kobiet zastanawia się, jak zwiększyć libido, przywracając tym samym dawną sprawność seksualną oraz intensywność przeżywania erotycznych uniesień. Tykający zegar i upływający czas nie oznaczają, że wieczory należy spędzać w ciepłych kapciach, przed telewizorem lub na spotkaniu z przyjaciółkami. Wprost przeciwnie, sex to oznaka zdrowia, dlatego też warto angażować się w życie erotyczne, niwelując ewentualne problemy z potencją, objawiające się często bólem podczas stosunku oraz dolegliwościami somatycznymi. Erotyczna bielizna, kawa, czekolada, owoce morza, romantyczna kolacja, wspólna kąpiel czy masaż erotyczny to tylko niektóre możliwości. Zdarza się jednak, że podejmowane działania nie przynoszą pożądanych efektów.

W tej sytuacji z pomocą przychodzą tabletki na potencje dla kobiet, które można zakupić w sklepach takich jak ten: http://libido24.pl/, lub w aptece jeśli zależy nam na czasie. Nietrudno zauważyć, że dla wielu przedstawicielek płci przeciwnej jest to temat wstydliwy, do tej pory problemy z potencją kojarzone były przede wszystkim z mężczyznami, którzy niejednokrotnie ratują się w sytuacji patowej odpowiednimi medykamentami. Rzeczywistość weryfikuje jednak tę kwestię dowodząc, że problemy z potencją dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Analizując tę kwestię warto zwrócić uwagę na to, jakim działaniem charakteryzują się leki na potencje i czy mogą być one zażywane także przez kobiety. Ogólnie rzecz ujmując, są to preparaty, które rozszerzają naczynia krwionośne, przyspieszając tym samym przepływ krwi i zwiększając ukrwienie poszczególnych partii ciała, w tym narządów płciowych. W efekcie narządy płciowe stają się bardziej wrażliwe na bodźce zewnętrzne i intensywniej odbierają najdelikatniejszy nawet dotyk.

Wzrasta także pożądanie oraz popęd seksualny – inaczej rzecz ujmując, kobieta intensywniej reaguje na bodźce seksualne, nabiera większej ochoty na sex, dzięki czemu kontakty erotyczne stają się przyjemnością i pozwalają rozładować nagromadzone emocje. Popularnym środkiem jest Viagra dla kobiet, kojarzona głównie ze stricte męskim lekiem na potencje. Jest to środek, który silnie pobudza narządy płciowe, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, poprzez optymalne ukrwienie naczyń krwionośnych. Działanie leku rozpoczyna się do godziny od momentu zażycia, dlatego też najlepiej stosować Viagrę tuż przed planowanym stosunkiem. Dopełnieniem działania leku jest odpowiednio zaaranżowana i przygotowana gra wstępna, którą warto wzbogacić naturalnymi afrodyzjakami w postaci romantycznej kolacji, wspólną kąpielą, masażem erotycznym lub zakupionymi w sex shopie gadżetami, zakładając oczywiście, że obydwie strony czerpią seksualną korzyść z określonych zabawek erotycznych.