Każdy człowiek potrzebuje bliskości i czułości – to rzecz oczywista. Poszukiwania bratniej duszy mogą mieć różny charakter, poza tradycyjnymi rozwiązaniami istnieją alternatywne propozycje, do których należą ogłoszenia matrymonialne znajdujące się na takich stronach jak ta: http://www.duetcentrum.pl/ogloszenia-oferty-matrymonialne. Z propozycji tego typu korzysta wiele osób, jedni umieszczają anonse, inni na nie odpowiadają. Według danych statystycznych za pośrednictwem tego typu ofert wiele osób stworzyło trwały i szczęśliwy związek. Wiadomo jednak, że oferty matrymonialne wzbudzają jednak niepokój, wiele osób obawia się, że zamieszczone w sieci informacje mijają się z prawdą. Na co zwrócić uwagę umieszczając i przeglądając oferty matrymonialne?

Szczerość przede wszystkim

Planujesz zamieścić ogłoszenie o charakterze matrymonialnym i zastanawiasz się, jakie informacje umieścić w anonsie? Oto kilka praktycznych rad. Pisz szczerze. Znane powiedzenie mówi, że prawda zawsze wychodzi na jaw, a kłamstwo ma krótkie nogi. Słowa te znajdują pełne potwierdzenie w rzeczywistości. Nie ukrywaj wad, nikt nie jest idealny. Bądź sobą, zaprezentuj swoją osobę w taki sposób, by zainteresowała i zaintrygowała potencjalnego partnera. Postaw na uczciwość. Pamiętaj, że tego samego masz prawo oczekiwać od osoby, która odpowie na twój anons. Staraj się unikać standardowych formułek, nie pisz „jestem, jaki/a jestem” lub „mam zalety i wady”. Każdy je ma i każdy o tym wie. Postaraj się zaimponować partnerowi lub partnerce, zaskocz czytelników błyskotliwością i intelektem. Pokaż, ze potrafisz znaleźć się w każdej sytuacji, nawet tej na pozór trudnej. Częstym błędem jest użalanie się nad sobą. Zamieszczając ogłoszenia matrymonialne pośrednio informujesz odbiorców o tym, że czujesz się samotna/y i szukasz bliskiej osoby. Pokaże, że potrafisz cieszyć się drobiazgami i nawet deszcz wywołuje uśmiech na twojej twarzy. Pisz o swoich pasjach i zainteresowaniach, o obejrzanym filmie i przeczytanej książce. Nie zrażaj się ewentualnymi niepowodzeniami, w końcu nie od razu Kraków zbudowano.

Zdrowy dystans

Przeglądasz oferty matrymonialne z nadzieją, że znajdziesz bratnią duszę. Szanse są spore, pamiętaj jednak, by zachować zdrowy dystans i ograniczone zaufanie. Nie wierz we wszystko, co jest napisane, postaraj się zweryfikować zamieszczane w anonsie informacje. Nie unikaj korespondencji z wybrankiem/wybranką, nie bój się pytać – to nie kosztuje. Rozmawiaj szczerze, ale nie podawaj zbyt wielu informacji dotyczących twoich danych osobowych. Wystarczy, że powiesz w jakim mieście mieszkasz, a jeśli jest to mała wioska, ogólnie określ region lub okolicę. Nie podawaj od razu numeru telefonu, a tym bardziej danych adresowych, nie wysyłaj zdjęć w pierwszych meilach. Zachowaj ostrożność w sytuacji, gdy otrzymasz propozycję szybkiego spotkania, co nagle, to po diable. Zdecydowanie lepiej i bezpieczniej dążyć do szczęścia małymi kroczkami niż boleśnie się sparzyć. Pamiętaj, że twoje szczęście jest przede wszystkim w twoich rękach i to ty decydujesz o tym, jaką drogą potoczy się twoje życie.