Pierwszy raz długo pozostaje w pamięci, warto więc zadbać, aby były to wyjątkowe i niezwykłe przeżycia. Pierwszy stosunek jest szczególnie ważny dla dziewcząt, które pozbywają się w ten sposób dziewictwa, rozpoczynając jednocześnie inicjację seksualną. Co zrobić, by pierwszy raz był miłym i niezapomnianym wspomnieniem?
Oto kilka praktycznych rad:

1. NIC NA SIŁĘ

Wiele nastolatek wstydzi się swojego dziewictwa, dlatego też stara się jak najszybciej je stracić. Niektóre dziewczyny wykorzystują domowe sposoby, wkładając do pochwy różne przedmioty, także ostre typu nożyczki czy nóż. Jest to najgorsze z możliwych rozwiązań, stanowiące zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale nawet życia. Błona dziewicza powinna być przerwana w sposób naturalny, czyli podczas stosunku płciowego, w skrajnych przypadkach może to zrobić lekarz ginekolog. Kolejną grupę stanowią dziewczyny, które szukają przygód w klubach czy dyskotekach. Odwagi często dodaje alkohol. Przypadkowy stosunek, często bez zabezpieczenia, nie tylko grozi niechcianą ciążą, ale także chorobami wenerycznymi. Analogiczna sytuacja dotyczy dziewcząt, które poszukują tzw. sponsorów, czyli starszych mężczyzn, którzy świadczą usługi „rozdziewiczania”, płacąc nastolatce za to, że zgodziła się na sex. Pierwszy raz powinien odbyć się w przyjaznej atmosferze, z mężczyzną, którego darzymy zaufaniem i uczuciem. Bez znaczenia jest wiek dziewczyny, w tej sytuacji liczy się przede wszystkim dojrzałość emocjonalna – dla jednych jest naście lat, a dla innych ponad dwadzieścia i więcej.

2. ODPOWIEDNIA ATMOSFERA

Bardzo ważny jest klimat, w jakim odbywa się pierwszy raz. Bez względu na wiek kobiety, warto zadbać o nutę romantyzmu, czyli romantyczną kolację w blasku świec, nastrojową muzykę, masaż relaksacyjny czy wspólną kąpiel. Istotną funkcję odgrywa także gra wstępna, która powinna być długa i urozmaicona. Warto zwrócić uwagę na to, by partnerka nie była spięta, aby jej mięśnie były rozluźnione, a oddech spokojny. Warto masować i pieścić narządy intymne kobiety, dając jej jednocześnie do zrozumienia, że jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Jeśli kobieta w dowolnym momencie poprosi o przerwanie seksu, należy uszanować jej wolę.

3. BEZ BÓLU I BEZ KWRI

Funkcjonuje stwierdzenie, że podczas inicjacji seksualnej koniecznie pojawia się krew, ponadto kobieta odczuwa silny ból. Jest to oczywiście mit, który nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości. Co prawda w wielu przypadkach pojawia się mniejsze lub większe krwawienie, jednakże brak krwi nie oznacza, że kobieta straciła dziewictwo wcześniej – krew może się pojawić, ale nie musi. Niektóre kobiety odczuwają ból, aczkolwiek w dużej mierze jest to efekt psychicznego nastawienia, że musi boleć lub zbyt krótkiej gry wstępnej. Często jest to wynik wewnętrznej obawy, niepewności i lęku przed nieznanym. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto szczerze porozmawiać z partnerką, zapewniając ją o swoich uczuciach i szczerej intencji. Sex ma być przyjemnością, a nie koniecznością czy obowiązkiem, fakt ten w szczególny sposób dotyczy inicjacji seksualnej, która często pozostawia ślad na całym życiu erotycznym.