Seks bez zobowiązań budzi coraz mniej społecznych kontrowersji i przestaje być tematem tabu. Wpływa na to m.in. postępująca rewolucja obyczajowa, jednak nie tylko. Za zmiany w podejściu do randkowania odpowiadają także szybkie tempo życia i Internet. To właśnie w sieci funkcjonują tematyczne portale randkowe dla dorosłych. Kiedy warto spróbować seksu poza stałą relacją i zrobić to wyłącznie dla zaspokojenia własnych pragnień i, powiedzmy to wprost – ludzkiej ciekawości? Koniecznie przeczytaj!

Seks bez zobowiązań – jakie zasady obowiązują w takiej relacji?

Seksu bez zobowiązań nie należy mylić z seksem bez zasad, przeciwnie – relacja podlega ściśle określonym regułom, najczęściej ustalonym przez partnerów przed spotkaniem. Taką możliwość zapewnia pośrednictwo portalu randkowego dla dorosłych https://sekstet.pl. Zarejestrowani i zalogowani użytkownicy mogą nie tylko przeglądać profile pozostałych uczestników społeczności, ale także – wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe i korzystać z video czatu. Jakie zasady obowiązują zdecydowanych na seks bez zobowiązań? M.in. brak uczuciowego zaangażowania (zwłaszcza jeśli partnerzy biorą pod uwagę kolejne sex randki), szczególna troska o antykoncepcję (poza hormonalną należy stosować również prezerwatywę), ograniczone spożywanie alkoholu (najlepiej nie spożywać go wcale lub wypitą ilość mieć pod ścisłą kontrolą) i neutralne miejsce spotkań. Zwłaszcza kobietom odradza się zapraszać obcych mężczyzn do domu lub mieszkania.

Kiedy warto umówić się na sex randkę? Plusy seksu bez zobowiązań

Jednorazowe przygody nie są już wyłącznie domeną mężczyzn – na seks bez zobowiązań coraz częściej decydują się także kobiety. Nowoczesne i wyzwolone twierdzą, że taka forma relacji damsko-męskiej daje im nie tylko poczucie fizycznego spełnienia, ale także – poczucie wolności. Seks bez zobowiązań to fantastyczna okazja, żeby eksperymentować, gromadzić doświadczenia i weryfikować własne intymne pragnienia.

Na sex randkę warto umówić się również dlatego, że taki układ gwarantuje pełną swobodę – nie musisz udawać kogoś, kim nie jesteś, tylko po to, żeby zyskać w oczach partnera. Każda ze stron wie, że chodzi wyłącznie o seks.

Co ciekawe, nieangażujący seks bardzo często jest polecany kobietom, które leczą złamane serce. Większość pań, kończąc poważny związek, deklaruje, że nie planuje wchodzić w kolejną relację. Wówczas potrzebę fizycznej bliskości, dotyku i seksualnego spełnienia może zaspokoić seks z nieznajomym, tym bardziej jeśli podziela on preferencje partnerki.