Samo zdobycie telefonu do kobiety nie przyda Ci się na zbyt wiele jeśli nie będziesz potrafił go odpowiednio wykorzystać. Telefon to tylko środek do celu, którym jest umówienie się na randkę. Musisz się odpowiednio przygotować by ten cel osiągnąć.

Przede wszystkim nie odwlekaj za bardzo momentu telefonu. Dwa dni po jego zdobyciu to termin absolutnie ostateczny gdyż po prostu zostaniesz zapomniany a wtedy będziesz musiał wszystko zaczynać od nowa i to z pozycji faceta, o którym się zapomniało. Jeśli zadeklarowałeś kiedy zadzwonisz to trzymaj się tego terminu. Jeśli nic na ten temat nie mówiłeś to zadzwoń na drugi dzień.

Chociaż wydaje Ci się, że wszystko jest w tej chwili na najlepszej drodze to wcale jeszcze nie możesz mieć absolutnej pewności, że pierwsze spotkanie przebiegło pomyślnie. Numer, który dostałeś może być fikcyjny. Niektóre kobiety nie lubią tak po prostu odmawiać podania swojego telefonu i wolą dać Ci fałszywy. Zdarza się. Po czasie dziewczyna może się też rozmyślić i umyślnie potem nie odbierać Twojego telefonu. Jeśli 2-3 próby dodzwonienia się nie powiodą to daj sobie spokój. Uważaj jednak by nie dzwonić do niej kiedy jest w pracy bądź szkole bo wtedy nie odbierze z przyczyn oczywistych. Dzwoń raczej popołudniami i wieczorami.

Po dodzwonieniu się zacznij od przedstawienie się i przypomnienia waszego spotkania. Zaraz po otrzymaniu numeru dobrze jest puścić sygnał by kobieta wiedziała kto będzie dzwonił. Wtedy przypomnienie się jest łatwiejsze chociaż ciągle konieczne. W dalszej rozmowie powinieneś krótko nawiązać do prowadzonej wtedy rozmowy ale nie koncentrować się na niej za bardzo. Chodzi tylko o przywołanie pozytywnych emocji. Twoim celem jest umówienie się więc podążaj w tym kierunku.

To Ty powinieneś zaproponować termin spotkania. Najlepiej będzie kiedy zaproponujesz dwie alternatywy. Jeśli nie będą jej pasować to poproś by ona coś zaproponowała. Jeśli jednak usłyszysz, że jest bardzo zajęta i nie za bardzo ma ostatnio czas to wiedz, że nic z Waszej randki. Jest ona po prostu niezainteresowana i grzecznie w ten sposób odmawia. Tak naprawdę to niezależnie od natłoku spraw znalazłaby czas gdyby tylko chciała. Jeśli już uzyskasz pozytywną odpowiedź to jako miejsce spotkania zaproponuj jakieś ruchliwe miejsce typu rynek miasta. Jest to dla niej optymalne miejsce pierwszego spotkania z nieznajomym przecież facetem.

W czasie rozmowy bądź spokojny i zdecydowany. Mów powoli i wyraźnie. Nie dzwoń też z miejsca hałaśliwego by nie utrudniać rozmowy. Bądź do spotkania pozytywnie nastawiony ale nie prezentuj zbytniego entuzjazmu bo wyjdziesz na desperata albo jakiegoś napaleńca. Umiar! A jak się nie uda to spróbuj z którąś z kilku milionów pozostałych Polek. A na świecie przecież nie tylko Polki.