Wielu osobom wciąż wydaje się, że aby uprawiać udany seks wcale nie muszą szczególnie się starać czy zdobywać nowej wiedzy na ten temat. Fakty są jednak takie, iż wcale nie jesteśmy urodzonymi super kochankami i każdy z nas powinien poświęcić trochę czasu na naukę aby w przyszłości móc zaspokoić ukochaną osobę i sprawić jej ogromną przyjemność. O potrzebie zapoznawania się z różnymi technikami uprawiania seksu wiedzieli już nasi dalecy przodkowie, czego dowodem są liczne zapisy sposobów na uprawianie seksu. W wielu częściach świata powstały wspaniałe dzieła dotyczące seksu właśnie.

Nie tylko Kamasutra

Oczywiście najbardziej popularnym zapisem technik miłosnych, który zyskał sławę dosłownie na całym świecie jest oczywiście hinduska Kamasutra. Podręcznik został napisany przez jednego z poetów i zawiera mnóstwo wskazówek dotyczących niemal każdej części aktu seksualnego. Dowiemy się stąd w jakiej pozycji, powinniśmy zastosować konkretne rodzaje pchnięć czy pocałunków, a także okrzyków. Wszystko to ma dać kochankom jeszcze dłuższy stosunek, a także znacznie większe doznawanie rozkoszy, dlatego pozycje opisane w Kamasutrze są wypróbowywane przez bardzo liczne grono osób. Trzeba jednak zaznaczyć, że wykonanie niektórych z nich nie należy do prostych zadań i trzeba być naprawdę wyćwiczony by im podołać. Wysiłek jednak na pewno się opłaci gdy poczujemy największą rozkosz w swoim życiu.

Także w starożytnych Chinach ogromną wagę przywiązywano do seksu, który według panującego tam Taoizmu miał charakter wręcz mistyczny. Między innym dlatego właśnie powstało mnóstwo dzieł dotyczących tej sfery życia człowieka. Bardzo ważną rolę w odkrywaniu kolejnych, bardzo przyjemnych pozycji w seksie odgrywał fakt, iż sprawy dotyczące seksu nigdy nie znajdowały się w kręgu tematów tabu. Dzięki temu właśnie możemy dzisiaj korzystać z doświadczenia chińczyków i stosować pozycję odwróconego lotu kaczek czy też barana bodącego drzewo.

Dość dużym zaskoczeniem może być fakt, iż seks pełni również olbrzymią rolę w życiu osób mieszkających w krajach islamskich. Każdy z nas kojarzy te rejony jako całkowicie poddane tradycji, którą jest bardzo marna pozycja kobiety w społeczeństwie. Okazuje się jednak, że według najświętszej księgi islamu jaką jest Koran seks jest tak samo ważną częścią codzienności człowieka jak każda inna jego sfera. Co więcej, Arabowie mają również swoją księgę dotyczącą seksu, w której to panowie są pouczani o konieczności pozostania czułymi wobec kobiet przez cały czas trwania stosunku, jak również po osiągnięciu orgazmu. Dzięki tej księdze można także poznać wiele ciekawych pozycji seksualnych jak chociażby łuk tęczy.

Tak naprawdę wskazówek i tradycji dotyczących sztuki kochania jest tak wiele jak dużo jest państw czy regionów na świecie. Właściwie każde społeczeństwo stworzyło swego rodzaju kodeks zachowań seksualnych, które gdzieniegdzie został spisany, a w innym miejscy jest tylko nieświadomie przekazywany z pokolenia na pokolenie. W każdym razie warto się nieco podszkolić w tymże zakresie i pozwolić sobie na odkrycie zupełnie nowych doznań w seksie. Dobrym pomysłem może być zamieszczenie ogłoszenia na jakiejś stronie z anonsami i zdobywania nowych doświadczeń z partnerami seksualnymi, którzy również będą podzielać nasze preferencje.