W czasie podrywu musisz zaprezentować się w całej swojej okazałości. Nie znaczy to oczywiście, że powinieneś wyeksponować każdy pojedynczy mięsień swojego ciała. Nic z tych rzeczy. Chodzi o dobrą prezentację Twojej osoby pod każdym względem. Użyjesz do tego głównie słów ale w czasie ich wypowiadania Twoje ciało będzie wykrzykiwać swój własny komunikat. Jest to właśnie tak zwana mowa ciała, która w czasie pierwszego spotkania przekazuje znacznie więcej niż Twoje usta. W czasie podrywu ma ona kluczowe znaczeni.

Przede wszystkim nie możesz się garbić bo od razu stajesz na przegranej pozycji prezentując się jako osoba słaba. Głowa do góry! Kobiety lubią pewnych siebie facetów a taka postawa to pierwszy jej sygnał. Powinieneś też stanąć bardzo stabilnie co nadaje sylwetce siły. Uzyskasz to poprzez rozstawienie stóp na szerokość barków. Możesz delikatnie odchylać się do tyłu.

Prostym błędem, który możesz popełnić rozpoczynając rozmowę jest pochylenie się w kierunku kobiety. Wpadkę taką zalicza się głównie w miejscach gdzie jest głośno, na przykład na koncercie. Jeśli nie słyszysz tego co mówi to poczekaj chwilę – ona Ciebie te nie słyszy więc za chwilę pochyli się w Twoim kierunku. Jeśli zrobisz to pierwszy, pokażesz się jako osoba uległa. Złamiesz wtedy swoją prostą sylwetkę i możesz zacząć się chwiać, co jest bardzo niepożądane.

Każdy twój ruch powinien świadczyć o opanowaniu. Można to poćwiczyć przed lustrem i wcale nie trzeba tu stosować jakiejś specjalnej stylistyki. Wystarczy poruszać się powoli, bez gwałtownych gestów. Twoje zdenerwowanie najłatwiej ujawnia się przez niekontrolowane ruchy i tiki lecz na szczęście bardzo łatwo jest je opanować jeśli tylko będziesz ich świadomy. Unikaj jednak wkładania rąk do kieszeni (wyraz lekceważenia i sztucznego luzu) oraz krzyżowania ich na piersi (manifestacja dystansu do rozmówcy, choćby mimowolna).

Zwróć także uwagę na swój wzrok. Musisz przez cały czas zachowywać zdrową równowagę pomiędzy koncentracji na rozmówcy i uciekaniu wzrokiem do otoczenia. Przez większość czasu, około 2/3, powinieneś utrzymywać kontakt wzrokowy. Nieprzerwane gapienie się na kobietę może zostać przez nią odebrane nie za dobrze więc trzeba uważać. Największym błędem jaki możesz zrobić jest jednak gapienie się w ziemię lub nieprzerwane rozglądanie się na boki.

W skład właściwej mowy ciała wchodzi też sposób wypowiedzi. Staraj się zawsze mówić wyraźnie i w umiarkowanym tempie. Kiedy już mówisz to mów do końca i nie pozwalaj sobie przerywać. Kobieta zawsze powinna mówić więcej od Ciebie. Ton Twojego głosu musi być stanowczy i nie powinien drżeć. Tak naprawdę to co mówisz nie jest aż tak ważne od tego jak to mówisz.

Na koniec pamiętaj, że wyćwiczyć musisz w sobie WSZYSTKIE te elementy. Zaniedbanie któregokolwiek z nich spowoduje, że Twoja rozmówczyni skupi się właśnie na tej jednej zawalonej sprawie i nawet tembr głosu w stylu Piotra Frączewskiego nic Ci nie da jeśli będziesz zgarbiony i będziesz się non stop chwiał. Nauka tego zajmuje czasami sporo czasu. Nie przejmuj się pojedynczymi porażkami tylko skupiaj się na pojedynczych elementach. Jeśli zawaliłeś przykładowo gestykulację to następnym razem skupiaj się głównie na niej a szybko wejdzie Ci ona w nawyk i nie będziesz już musiał o niej nigdy pamiętać. Po czasie wszystkie prawidłowe zachowania będą dla Ciebie naturalne.