Żele intymne cieszą się ogromną popularnością, dlatego warto spróbować, czy są rzeczywiście warte uwagi. Korzystają z niego osoby, które chcą podkręcić życie intymne w swojej sypialni, ale nie gustują w wymyślnych gadżetach. Dobry żel intymny rozpieszcza zmysły i sprawia, że doznania podczas zbliżenia są o wiele większe. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest żel intymny, jakie są jego rodzaje i jak wpływa na życie seksualne par.

Żel intymny – zapobiega podrażnieniom i rozgrzewa atmosferę

Żele intymne są różne, dlatego jeśli zależy Ci na czymś więcej, niż preparacie nawilżającym do miejsc intymnych, dokładnie czytaj etykiety. Wiele produktów tego rodzaju zawiera w składzie dodatkowo substancje zapachowe i rozgrzewające. Najczęściej można dostać trzy rodzaj żelu, które różnią się od siebie substancją bazową.

Żel na silikonie – substancją nawilżającą w tym żelu jest silikon, który gwarantuje większe nawilżenie. Ten żel intymny powoli wysycha i jest bardzo wydajny. Można używać go razem z prezerwatywą, ale nie z produktami silikonowymi, bo może dojść do ich uszkodzenia. Jest bardzo lepki, co sprzyja przyklejaniu się do wnętrza pochwy i przez to może powodować infekcje. Szczególnie poleca się go kobietom, które skarżą się na suchość miejsc intymnych.

Żel wodny – jak sama nazwa wskazuje, substancją podstawową tego żelu jest woda. Działa tylko i wyłącznie na bazie naturalnych składników. Ich największą zaletą jest to, że się nie kleją i nie obniżają przez to użyteczności prezerwatywy. Ich pH jest bardzo podobne do śluzu wydzielanego przez ciało kobiety. Dzięki temu są to preparaty bardzo delikatne i najmniej podrażniają strefy intymne. Ich jedyną wadą jest szybkie wchłanianie, dlatego często trzeba aplikować je dwukrotnie podczas zbliżenia.

Żel z olejkami roślinnymi – jest naturalny i ekologiczny. Charakteryzuje się bardzo przyjemną konsystencją i miłym zapachem. Wysychaj powoli, wykazują właściwości pielęgnacyjne, ale zostawia na skórze tłustą warstwę. Warto podkreślić, że tego typu produkty mogą uszkodzić prezerwatywę i organizm nie radzi sobie z ich wydaleniem na zewnątrz. Dlatego żele z olejkami nie są tak często kopiowane.

A może specjalistyczny żel intymny?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju żele intymne pogrupowane według przeznaczania. Dla osób, które szukają preparatów łagodzących bolesne zbliżenia lub mają bardzo wrażliwą skórę, poleca się żele łagodzące. Zawierają dodatkowo substancje kojące, np. rumianek. Osoby z takimi problemami mogą sięgnąć również po żele hipoalergiczne, przeznaczone dla alergików. Są to wyjątkowo łagodne preparaty wolne do substancji zapachowych i innych sztucznych dodatków.

Kolejną grupę lubrykantów stanowią żele zapachowe i smakowe, które wzmagają doznania podczas zbliżenia. Przy ich stosowaniu należy zachować umiar, ponieważ mogą uczulać, a spożyte w większej ilości wywołują podrażnienia i alergie. Podobne do nich (mają określony smak i zapach)są żele intymne 2 w 1, które można stosować również do erotycznego masażu. To tylko kilka z wielu rodzajów żeli intymnych, po które można sięgnąć.

Podsumowując, czy warto stosować żel intymny? Na to pytanie należy odpowiedzieć sobie samemu. Jeśli ktoś szuka środków wspomagających i zwiększających doznania podczas zbliżenia, to zawsze znajdzie dla siebie odpowiedni produkt. To także rozwiązanie dla osób, które chcą pewnego urozmaicenia, ale nie kupią nigdy żadnych erotycznych gadżetów.