W dzisiejszych czasach nie jest łatwo się zakochać, powiedzieliby wszyscy użytkownicy portali randkowych. Jest w tym ziarno prawdy. Nasze społeczeństwo bardzo się zmieniło przez ostatnie dwadzieścia lat, głównie za sprawą Internetu. Stał się on kolejną rzeczywistością, w której niektóre osoby spędzają więcej czasu niż w realu. Przez internet uczą się, pracują, utrzymują więzi z rodziną i znajomymi. W czasach, kiedy jesteśmy wiecznie spóźnieni i brakuje nam czasu na wiele przyjemności, kontakty internetowe wydają się wybawieniem. Oczywiście, nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz i wspólnego spędzania czasu na różnych aktywnościach. Jeśli jednak mamy do wyboru spotkać się z bliskimi raz na rok lub częściej porozmawiać z nimi przez niebieski ekran – wiadomo, lepsza dla naszych relacji jest ta druga opcja. W naszym życiu kolejne zmiany nadchodzą tak szybko, że dłuższy brak kontaktu nie pozwala być z nimi na bieżąco.
Jak jednak poznać kogoś nowego, kiedy większość naszej aktywności odbywa się w Internecie? Oczywiście, można próbować zrobić to na starą modłę, czyli zacząć bywać w miejscach, gdzie moglibyśmy spotkać partnera idealnego dla nas. Jeśli lubimy sport, chodźmy na siłownię zamiast ćwiczyć w domu. Jeśli pies jest nie tylko naszym przyjacielem, ale również ogromnym zainteresowaniem, spędzajmy z nim dużo czasu w parku, gdzie mamy szansę spotkać ludzi podobnych do nas. Możemy też zapisać się na kurs umiejętności, wybrać na wycieczkę czy do klubu – ważne, żeby miejsce ewentualnego spotkania odpowiadało naszemu charakterowi.
Jeśli już tego próbowaliśmy i czujemy się zniechęceni brakiem rezultatów, pozostają nam jeszcze internetowe anonse towarzyskie (Kostenlose Sexkontakte). W gruncie rzeczy jest to bezpieczny sposób poznawania nowych sympatii, pod warunkiem, że odbywa się to na portalach do tego przeznaczonych, w których każdy z użytkowników przechodzi przez proces weryfikacji podczas zakładania konta. Wymienianie się wiadomościami z obcymi ludźmi uczy nas prowadzenia konwersacji i flirtu, i jest z pewnością dużo mniej stresujące niż rozmowy twarzą w twarz. Zwłaszcza dla osób nieśmiałych oraz o niskich umiejętnościach społecznych. Rozmowa przez Internet z wieloma osobami, również na raz, to świetny trening przed pierwszym spotkaniem – bo do niego oczywiście dążymy. Żadna miłość nie będzie istniała tylko i wyłącznie w Internecie.