Erotyka i sex to nieodzowne elementy życia każdego człowieka.
Wbrew pozorom nie jest to tylko klasyczny sex, ograniczający się często do mniej lub bardziej oryginalnej gry wstępnej oraz stosunków, ale także szereg alternatywnych rozwiązań, do których zaliczyć należy sex opowiadania erotyczne, które znaleźć można m.in. w Internecie oraz prasie o charakterze erotycznym. Teoretycznie opowiadanie erotyczne może napisać każdy – wystarczy ciekawy pomysł i umiejętność przełożenia myśli na papier, czy raczej wstukania w klawiaturę komputera. Wiadomo jednak, że każde przedsięwzięcie literackie, do którego bez wątpienia należy zaliczyć opowiadania erotyczne, musi posiadać przysłowiowe ręce i nogi, a więc wzbudzać zainteresowanie potencjalnego odbiorcy. Na co więc zwrócić uwagę pisząc historie erotyczne? Pierwszą kwestią jest tytuł – musi być ciekawy, zachęcający i jednocześnie wciągający. Odbiorca musi wiedzieć, jaką treść zawiera lektura, aczkolwiek należy zwrócić uwagę na to, aby tytuł nie zdradził sedna literackiego przedsięwzięcia. Przemyślana i interesująca powinna być także treść.

Potencjalny odbiorca zakłada, że opowiadanie pozwoli mu rozbudzić wyobraźnię, pobudzić zmysły, a być może przełożyć przedstawione w treści pomysły na własne życie erotyczne. Należy więc unikać przydługich opisów przyrody czy charakterystyki bohaterów, wprowadzając w to miejsce informacje dotyczące aktów seksualnych. Ważne jest jednak to, aby nie były to suche informacje, tylko barwna, przesycona symbolami i epitetami treść. W końcu opowiadania erotyczne to nie informator ograniczający się do przedstawienia konkretnych faktów. Rady i wskazówki należy dyskretnie wpleść w treść opowiadania, mobilizując odbiorcę do ich aktywnego poszukiwania i własnej interpretacji. Podobny charakter powinien posiadać sex blog. Z założenia jest to przedsięwzięcie, w którym autor przedstawia własne doświadczenia, ewentualnie erotyczne przygody znajomych lub przyjaciół.

Ważnym elementem jest odpowiedni sposób przekazu, blog erotyczny nie powinien ciągnąć się jak przysłowiowe flaki z olejem, ale charakteryzować się wartką i interesującą fabułą, która pozwoli czytelnikowi wybrać najciekawsze elementy i – nierzadko po odpowiedniej obróbce i indywidualnej modernizacji – wprowadzić je w życie. Sex blog często dopełniany jest zdjęciami, które w zakresie tematyki współgrają z treścią – można stwierdzić, że jest to nierozłączny, uzupełniający się duet. Umieszczane na blogach informacje powinny być przedstawione w sposób interesujący i ciekawy dla odbiorcy, a przy tym uporządkowany i przejrzysty. Inaczej rzecz ujmując, nie można przeskakiwać z przysłowiowego kwiatka na kwiatek, ale ściśle trzymać się myśli przewodniej, nieznacznie abstrahując od głównego wątku. Ważne jest także to, aby niczego nie narzucać odbiorcy. Główną ideą blogów erotycznych jest przedstawienie faktów, które stają się dla czytelnika swoistą bramą własnej wyobraźni. Autor bloga powinien mobilizować odbiorcę do rozwijania własnej wyobraźni, udzielając cennych rad i wskazówek w przedmiotowym temacie.