Wraz z rozwojem Internetu i zawłaszczania przez niego coraz większej ilości naszego życia, popularne stały się portale randkowe. Są one nowoczesną alternatywą dla biur matrymonialnych, z których kiedyś korzystały osoby samotne, niepotrafiące samemu znaleźć swojej drugiej połówki (Free Escort Ads and Adult Classifieds).
Na portalach randkowych mamy wielką moc sprawczą. Z momentem założenia na nim konta zyskujemy dostęp do niezliczonej ilości nowych znajomości, które możemy zawrzeć jednym kliknięciem myszy. Od nas tylko zależy, czy od początku zaczniemy poszukiwać tego jedynego lub tej jedynej, czy też wykorzystamy możliwości i podreperujemy swoje umiejętności społeczne. Prowadzenie rozmów w Internecie jest dużo prostsze niż w rzeczywistości, zwłaszcza dla osób nieśmiałych. Nie należy jednak zapominać, że w prawdziwej konwersacji większość stanowią sygnały niewerbalne, których podczas pisania wiadomości jesteśmy pozbawieni. Znajomości internetowe są więc przydatne w trenowaniu swoich umiejętności rozmowy, ale nie powinny trwać zbyt długo, ponieważ zamiast nas rozwijać, przystopują nas.
Dla osób początkujących anonse towarzyskie w internecie i towarzyszące im inne procedury podczas ich zamieszczania mogą wydawać się skomplikowane i wręcz przerażające. Oczywiście, trening czyni mistrza. Wystarczy nie podchodzić do sprawy tak bardzo poważnie i potraktować ją jako możliwość a nie konieczność. Jeśli jednak boimy się, że już na wstępie popełnimy duży błąd, który zniechęci nas do poznawania nowych ludzi przez portale randkowe, możemy skorzystać z szeregu porad i instrukcji publikowanych w Internecie. Niektóre osoby same siebie nazywają ekspertami i poprzez swoje filmiki oraz artykuły uczą innych. Ich porady oraz wskazówki zawsze musimy traktować na pół serio i nie trzymać się ich sztywno a pozwolić sobie na elastyczność. Każdy jest inny, inne też będą nasze znajomości, nie wszystko więc sprawdzi się identycznie u każdego. Ważne, by pozostawać otwartym na drugą osobę i właściwie interpretować to, co ona nam komunikuje. Porady internetowych ekspertów są oczywiście w takich momentach przydatne i można się na nich oprzeć na samym początku, warto jednak zdobywać własne doświadczenie i tworzyć swoje zasady. Aby znajomości internetowe były dla nas bezpieczne, słuchajmy swojej intuicji, zwłaszcza kiedy planujemy spotkanie lub jesteśmy już po nim.