Pojawienie się ogólnodostępnego dla wszystkich internetu zmieniło nasze życie. Teraz już nie sposób wykonać kroku w tył i obejść się bez stałego połączenia z każdym miejscem na świecie i z każdą bazą danych, Chociaż internet to wciąż jeszcze nowoczesne rozwiązanie czy to nauki, pracy, przesyłania informacji, kontroli, to zadania, które za jego pomocą realizujemy, istniały już wcześniej. Teraz po prostu robimy to szybciej, łatwiej i na większą skalę (Anuncios clasificados eróticos gratis).
Oswoiliśmy się już z portalami randkowymi. Nawet największe niedowiarki uwierzyły, że można na nich spotkać prawdziwą miłość, z którą spędzimy resztę życia. W mniejszym lub większym stopniu każdy wie na czym polega ich działanie, kojarzy nazwy i prawdopodobnie ma wśród znajomych kogoś, kto był w związku z osobą poznaną przez internet. Coraz więcej też osób decyduje się na rejestrację na takim portalu, by na własnej skórze przekonać się o ich fenomenie. Dziś randkowanie z osobami poznanymi w internecie nikogo nie dziwi. Jest to popularny i zupełnie normalny sposób poznawania nowych osób. W czasach, kiedy nawet nasza nauka czy praca mogą odbywać się tylko przez internet, dla niektórych osób to jedyny sposób za zawarcie nowych znajomości.
A jak robili to nasi rodzice i dziadkowie? Czy ich życie towarzyskie było kilkukrotnie bujniejsze niż nasze i co rusz poznawali nowe osoby, z którymi mogli wchodzić w związki? Charaktery ludzi były równie zróżnicowane co dzisiaj. Jednym z łatwością przychodziło poznawanie nowych osób i chodzenie z nimi na randki. Dla innych było to bardzo trudne ze względu na ich nieśmiałość, wysokie oczekiwania względem przyszłego partnera czy też tryb życia, który prowadzili. Na przykład praca w gronie osób dużo starszych wykluczała wspólne spędzanie czasu po pracy i poznawanie znajomych znajomych. W mniejszych miejscowościach zawsze był mniejszy wybór potencjalnych partnerów i miejsc rozrywki, w których można by ich spotkać. Wtedy pomocne stawały się anonse towarzyskie publikowane w gazecie, czyli odpowiednik dzisiejszych portali randkowych, oczywiście na nieporównywalnie mniejszą skalę. Dziś możemy dziennie przejrzeć setki profili i zawrzeć z większością tych osób znajomość tego samego dnia. Kiedyś ogłoszeń pojawiało się w gazecie kilka dziennie i zawieranie nowych znajomości za ich poprawą trwało dużo dłużej. Nie dało się wysłać natychmiastowej wiadomości tekstowej, trzeba było napisać do redakcji (lub na bezpośredni adres, jeśli był podany) list, a potem nawet tygodniami czekać na odpowiedź.