Jak każdy wie Internet to w dzisiejszym świecie podstawowe źródło informacji, rozrywki. Zdarza się często tak, że jest to jedyne miejsce na znalezienie sobie partnera życiowego. Ludzie rejestrując się na portale społecznościowe, randkowe,  poznają osoby z którymi umawiają się na randki. Ale czy rzeczywiście te internetowe to dobra decyzja i czy aby na pewno bezpieczna?

Niestety ludzie decydujący się na spotkanie z osobą z wirtualnego świata nie dopuszcza do siebie myśli, że to może być jakiś złoczyńca, gwałciciel, morderca. Ludzie umawiający się na randkę ślepo wierzą w to, że osoba ta jest rzeczywiście tą osobą za którą się podała na portalu. Niestety coraz częściej dowiadujemy się o brutalnych gwałtach, pobiciach, mają one najczęściej podłoże internetowe. Oczywiście nie oznacza to, że pod żadnym pozorem nie wolno się spotykać z osobami poznanymi w Internecie.

Ważne jest to, by przed ewentualnym spotkaniem dokładnie poznać tę osobę z którą planujemy randkę. Najlepiej zakładając inne konto i sprawdzając czy informacje są spójne. Można ewentualnie na pierwsze spotkanie wybrać się z osobą zaprzyjaźnioną, by w razie potrzeby zawsze była ‘w pogotowiu’.