Problemy z potencją dotykają sporej części mężczyzn. Szybkie tempo życia, stres, nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej czy zbyt mała ilość snu to tylko niektóre czynniki, które mogą spowodować problemy z potencją i wzwodem. Wielu mężczyzn czuje się z tego powodu mniej atrakcyjnymi seksualnie, obawiają się reakcji partnerki, co dodatkowo powoduje stres i psychiczną blokadę, a docelowo niemalże całkowite odcięcie od seksu. Wiadomo, że kontakty intymne są dla dorosłego człowieka bardzo ważne. Pozwalają odreagować stres, zniwelować napięcie, a także wzmagają produkcję serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Sex korzystnie wpływa na sferę fizyczną i psychiczną. Niestety, spora grupa mężczyzn uważa ten problem za wstydliwy, efektem czego jest całkowite odcięcie się od seksu. Warto pamiętać, że istnieją afrodyzjaki naturalne, które poprawiają potencję, dając jednocześnie gwarancję udanego stosunku. Wbrew pozorom są to produkty, które często znajdują się w codziennej diecie, dlatego też warto zwrócić uwagę na to, co jemy i komponować posiłki zgodnie z potrzebami ciała, także na płaszczyźnie seksuologicznej.

Doskonałym afrodyzjakiem jest czekolada. Można ją zastąpić także smacznym i pożywnym kakao lub kremem czekoladowym. Napój czekoladowy stosowano już w starożytności. Jedynym mankamentem jest ilość kalorii, którą posiada czekolada pod jakąkolwiek postacią, tym bardziej, że stosując ją jako afrodyzjak, należy spożyć sporą ilość tego smacznego deseru. Istnieją jednak inne rozwiązania, które doskonale współgrają z czekoladą. Słodką przekąskę można dopełnić czerwonym, wytrawnym winem, wermutem, zielonym likierem Chartreuse, brandy z moreli, Chateau Yquem, białym porto lub szampanem. Połączenie imponujące, a efekt murowany. Warto także zwrócić uwagę na moc ziół oraz przypraw, które powodują, że mężczyźni stają się nieokiełznanymi lwami, doprowadzając partnerkę do szczytu rozkoszy. W przypadku mężczyzn sprawdza się głównie gałka muszkatołowa i imbir, który dodatkowo można łączyć z żeń-szeniem.

Zbawienny wpływ na potencję mają także owoce morza (ostrygi i krewetki) oraz owoce (arbuz i brzoskwinia). Dostępne są także gotowe afrodyzjaki. Jednym z nich jest hiszpańska mucha dla mężczyzn – popularne krople, które wzmagają pożądanie, poprawiają potencję i zwiększają libido. Preparat ten nie bez powodu jest określany mianem sex eliksiru. Mężczyzna czuje się pobudzony i gotowy do aktywnej zabawy. Wystarczy kilka kropli dodanych do drinka, aby wzbudzić pożądanie i rozpalić zmysły. Preparat zaczyna działać już po 30 minutach, a więc bardzo szybko. Zwiększa libido i wrażliwość narządów intymnych, jest bezpieczny i skuteczny. Jest to doskonały afrodyzjak dla mężczyzn. Znanym i cenionym wspomagaczem jest także johimbina dla mężczyzn i kobiet, preparat w postaci łatwych w użyciu tabletek, otrzymywanych z afrykańskich drzew. Szybko i skutecznie zwiększa libido, poprawia sprawność seksualną, a przy tym wzmacnia organizm – czy można chcieć czegoś więcej? Chyba tylko atrakcyjnej, gotowej na erotyczne ekscesy partnerki, która doceni zaangażowanie i umiejętności mężczyzny.