Sportowcy dzielą się na introwertyków oraz ekstrawertyków. O ile ci drudzy nie mają żadnego problemu, żeby pójść na siłownię i w pełni wykorzystać swój karnet, czerpiąc z tego czasu jak największe korzyści, o tyle ci pierwsi nie zawsze docierają na siłownię lub rezygnują z jej usług już po pierwszym treningu. To jest najczęstsza przyczyna, dlaczego ludzie przestają ćwiczyć. Drugą przyczyną, o której mówią specjaliści jest brak czasu na aktywność fizyczną oraz problemy z dotarciem na siłownię. Jeszcze inni tłumaczą swoją rezygnację tym, że nie mają pieniędzy na karnet, ponieważ w ich życiu pojawiły się nieprzewidziane wcześniej wydatki. Niezależnie od wymówek, faktem jest, że ludzie się poddają i przestają dążyć do zbudowania wymarzonej sylwetki. Wszystko to jest natomiast następstwem braku motywacji. To ona odgrywa najważniejszą rolę w życiu sportowca i to o nią powinno się zadbać, od początku do końca trwania całego procesu budowania figury. Jeżeli człowiek jest zmotywowany do działania, to nie powinien mieć problemów ze znalezieniem siły, czasu wolnego oraz rozwiązań do wyżej wymienionych problemów. Poniższy tekst ma natomiast na celu to udowodnić.

Jak przygotować się na pierwszy trening

Sportowiec zaczynający swoją przygodę z treningami, dietą oraz prawidłową regeneracją, powinien wziąć do ręki długopis i kartkę oraz sporządzić swój indywidualny plan działania. Następnie należy go powiesić w widocznym miejscu i patrzeć na niego każdego dnia. Specjaliści udowodnili, że poświęcenie swojego cennego czasu na sporządzenie idealnego planu, to najlepsza motywacja dla człowieka. Większość kulturystów taki harmonogram działania wiesza nad łóżkiem, w taki sposób, aby te słowa były pierwszą rzeczą, jaką zobaczy sportowiec po przebudzeniu.
Taka rozpiska powinna zawierać przede wszystkim hasła motywacyjne, np. z Internetu. Ponadto, mogą to być również odpowiedzi na pytanie: dlaczego to robię, jaki jest mój cel? Matką każdego sukcesu jest bowiem odpowiednia motywacja. Jeżeli jej w pewnym momencie zabraknie, człowiek przestanie o siebie dbać i ostatecznie nie osiągnie zamierzonego celu.

Jeżeli człowiek już wie po co to robi i czuje w sobie siłę, żeby to osiągnąć, może przejść do kolejnego etapu, czyli do rozpisania indywidualnych planów treningowego oraz żywieniowego. W nich powinny zostać określone wszystkie ćwiczenia oraz produkty, które staną się dla sportowca codziennością. Oba te harmonogramy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu kulturysty, ponieważ odpowiadają za ujemny bilans kaloryczny, dostarczanie człowiekowi niezbędnych składników odżywczych oraz materiału budulcowego do budowy masy mięśniowej, a także za rzeźbienie jego ciała. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy natomiast poprosić o pomoc specjalistów, czyli przede wszystkim trenera personalnego oraz dietetyka.

Kolejnym ważnym krokiem, po sporządzeniu własnego planu działania, jest kupienie karnetu na siłownię. Dzięki temu, człowiek może ćwiczyć w towarzystwie przyjaciół, wymieniać się doświadczeniami z innymi ludźmi oraz zmotywować się tym, że wydał na ten karnet swoje ciężko zarobione pieniądze. Co więcej, w takim miejscu można skorzystać ze specjalistycznego sprzętu sportowego oraz usług trenera personalnego. Oznacza to czerpanie większych korzyści z wykonywania ćwiczeń oraz brak potrzeby wstawiania takiego sprzętu do swojego domu. Nie każdy jest jednak przekonany do siłowni. Właśnie dlatego, oferta ta nie jest skierowana do wszystkich.

Specjaliści w przypadku introwertyków, osób zapracowanych lub nieskłonnych do wydania pieniędzy na karnet, polecają ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała. Można je wykonywać w domu, za darmo i bez konieczności używania jakiegokolwiek sprzętu sportowego. Do takich ćwiczeń należą między innymi: pompki, brzuszki czy przysiady. Wynika z tego, że niezależnie od wymówki, zawsze można znaleźć sposób, aby ćwiczyć i dążyć do osiągnięcia swojego celu. Żaden sukces nie ma bowiem terminu ważności. Każdy powinien ćwiczyć w swoim tempie i cieszyć się nawet z najmniejszych sukcesów. Wszystko to wymaga jednak właściwej motywacji, cierpliwości i zdrowego nastawienia.

Trener personalny – kiedy warto wybrać?

Osoby początkujące muszą wdrożyć się w wiele rzeczy, przede wszystkim w to:

  • co można jeść w czasie diety na redukcję,
  • jak wygląda dieta na masę mięśniową,
  • w jaki sposób korzystać ze specjalistycznego sprzętu sportowego na siłowni, aby nie stać się gwiazdą YouTube i nie nabawić się kontuzji,
  • ile razy w tygodniu ćwiczyć, aby osiągnąć sukces, nie nadwyrężając swoich mięśni,
  • jakie suplementy diety oraz sterydy anaboliczno-androgenne SAA przyjmować,
  • jak prawidłowo regenerować organizm po intensywnym treningu na siłowni.

Właśnie dlatego, osoby początkujące korzystają z usług specjalistów, typu trener personalny czy dietetyk. Ich rolą jest niesienie pomocy ludziom, którzy chcą zbudować wymarzoną sylwetkę.
Niektórzy ludzie uważają też, że trener personalny działa motywująco, zachęcając ludzi do kontynuowania ćwiczeń. W tym przypadku z jego usług mogą więc korzystać także ci, bardziej zaawansowani sportowcy.

Czy warto brać suplementy?

Suplementy diety to środki odpowiedzialne za uzupełnienie braków w diecie oraz pobudzanie organizmu do działania. Przede wszystkim są to witaminy oraz minerały, typu witamina B12, D, A, E, K, C oraz magnez, wapń czy żelazo. Warto jednak dodać, że istnieją też suplementy diety odpowiedzialne za szybszą pracę metabolizmu (zielona herbata), podnoszenie energii (kofeina), a nawet przyspieszanie syntezy białek, skutkującej przyrostami masy mięśniowej (BCAA).
Najpopularniejszym suplementem diety są obecnie wszelkiego rodzaju odżywki białkowe, których zadaniem jest dostarczanie materiału budulcowego do organizmu człowieka, bez konieczności jedzenia dużych ilości nabiału.
Niezależnie od tego, które suplementy diety znalazły się w harmonogramie sportowca, wszystkie je można kupić nawet przez Internet, w sklepie ze sterydami online. Warto to natomiast zrobić, aby skrócić proces budowania figury oraz osiągnąć lepsze wyniki sportowe.

Jak działają sterydy?

Sterydy anaboliczno-androgenne SAA wpływają na układ hormonalny człowieka, przyspieszając zachodzące w nim procesy. Mowa tu zwłaszcza o syntezie białek, pracy metabolizmu oraz produkowaniu czerwonych krwinek. Ponadto, odpowiednio dobrany cykl sterydowy może też poprawić transport składników odżywczych z pokarmu do mięśni człowieka, co korzystnie wpływa na ich regenerację oraz jeszcze większy rozrost. Sportowiec musi jednak wiedzieć: po jakie środki sięgnąć, jak je dawkować oraz gdzie je kupić, aby uniknąć skutków ubocznych. Właśnie dlatego, każdy sportowiec powinien znaleźć rzetelny sklep ze sterydami online, gdzie będzie mógł sprawdzić wszystkie informacje na temat dostawcy oraz oferowanych przez niego sterydów anaboliczno-androgennych, a także zaznajomić się z opiniami innych odbiorców na ten temat. W tym przypadku warto przede wszystkim kierować się wysoką jakością produktów oraz ich pochodzeniem. Kierując się wyłącznie ceną, można bowiem kupić niebezpieczną i nieskuteczną podróbkę.