Każda osoba, która kiedykolwiek w swoim życiu osiągnęła orgazm wie jak niezwykłe jest to przeżycie. Tak naprawdę, nie da się tego porównać z niczym innym, gdyż w momencie kiedy nasze ciało ogarnia fala gorąca, dzieją się z nim rzeczy, dla których najlepiej dobrane słowa to wciąż za mało. Najwięcej emocji wzbudza jednak nadal orgazm kobiecy, który niemalże od zarania dziejów jest dla ludzkości tajemnicą. Niestety w wielu przypadkach, kobiety mają większe trudności z osiągnięciem tej niebywałej przyjemności, co jednak jedynie podsyca spekulacje na temat tego co takiego kryje się pod tym pojęciem.

Mężczyźni wciąż nie odkryli uniwersalnego sposobu na to jak doprowadzić kobietę do pełni rozkoszy i nigdy im się to nie uda, bo każda kobieta jest inna i dlatego potrzebuje zupełnie innych bodźców aby osiągnąć orgazm. Na etapie poznawania potrzeb partnerki warto jednak dowiedzieć się chociaż jakiego typu orgazmy istnieją, a jak się okazuje jest ich kilka.

Orgazm pochwowy a łechtaczkowy

Wydawać by się mogło, że nie ma w tym przypadku żadnej różnicy, a jednak z relacji kobiet jak i z przeprowadzonych badań wynika, że są to dwie różne rzeczy. Niektórzy twierdzą, że to właśnie orgazm pochwowy jest tym prawdziwym i tylko mężczyzna, który w ten sposób zaspokoi swoją partnerkę może ogłosić sukces. Nie jest to jednak prawda, gdyż po prostu nie ma czegoś takiego jak prawdziwy orgazm. Każdy z nich jest inny, ale to nie znaczy, że którykolwiek musi być gorszy.

Orgazm pochwowy ma nieco spokojniejszy przebieg choć również daje przyjemność. Ściany kobiecej macicy w około 30% są unerwione, dlatego część kobiet może bez większych problemów osiągnąć orgazm bez dodatkowej stymulacji łechtaczki. Jeśli jednak tak się nie stanie, nie trzeba się martwić – łechtaczka jest bowiem w zasięgu ręki.

Orgazm łechtaczkowy to w opinii sporej liczby kobiet prawdziwa eksplozja doznań, które przeszywają całe ciało, są niezwykle różnorodne i przede wszystkim niezwykle intensywne. Dlatego też, niektóre panie wręcz preferują stymulację łechtaczki, dzięki czemu mogą cieszyć się wyjątkowo udanym orgazmem.

Orgazm w czasie seksu oralnego i masturbacji

Seks oralny w końcu przestaje być tematem tabu, który wzbudza oburzenie części społeczeństwa. Możliwość dawania sobie przyjemności w ten sposób jest często wyrazem głębokich uczuć oraz wzajemnego zaufania. Wiele par uważa to za najbardziej intymne zbliżenie, dlatego też orgazm osiągnięty poprzez stymulację oralną również jest wyjątkowy. Bardzo dużo emocji wzbudza już sam fakt, że druga osoba skupia całą swoją uwagę na sprawieniu nam przyjemności. Z tego względu kobiety odczuwają szczególną satysfakcję z orgazmu podczas seksu oralnego.

Masturbacja jest bardzo ważna, ponieważ tylko w ten sposób jesteśmy w stanie poznać swoje ciało. Choć orgazm osiągnięty podczas samodzielnego zaspokajania swoich potrzeb jest nieco mniej intensywny, uczymy się które miejsca na naszym ciele są podatne na pieszczoty. Dzięki temu kobiety mogą pokazać swoim partnerom gdzie i jak powinni je dotykać aby sprawić im największą rozkosz.