Orgazmy to temat rozległy, ale niestety mało znany. Orgazmy mogą być różnego rodzaju zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Orgazm u kobiety jest trudny do osiągnięcia, dopiero po około dwóch latach życia seksualnego kobieta jest w stanie osiągnąć orgazm prawie przy każdym zbliżeniu. Badania wykazują, że prawie 18% kobiet nigdy nie osiągnęły orgazmu. U mężczyzn sprawa jest o wiele łatwiejsza, gdyż u nich jest to fizjologiczny odruch, który w 85% jest spowodowany poprzez pobudzenie członka. Istnieje cały katalog orgazmów kobiecych jak i męskich, ale poniżej przedstawię listę orgazmów zarówno męskich jak i damskich.

Orgazm farmakologiczny – jest to orgazm spowodowany nie przez wspólne działanie partnerów, lecz przez różnego rodzaju środki pobudzające takie jak narkotyki, alkohol, różnego rodzaju wspomagacze w rodzaju tabletek.

Orgazm bolesny – występuje najczęściej u kobiet. Są związane ze wszystkimi rodzajami zmian zapalnych w okolicach intymnych kobiet. Również w związku poporodowych zmian, ale również po poronieniu lub usunięciu ciąży. Kobiety które zakładają wkładkę wewnątrzmaciczną także powinny być przygotowane na tego rodzaju ból, w przypadku naruszenia wkładki. U mężczyzn występuje on w wyniku zaburzeń prostaty. Orgazm ten może wystąpić przy silnych zaburzeniach psychicznych.

Orgazm analny – występuje przy odpowiedniej stymulacji okolic odbytu, który jest wysoce ukrwiony. U kobiet jest to miejsce zakończenia pochwy, a u mężczyzn prostaty. Odpowiednie zajęcie się tym miejscem może doprowadzić do niesamowitych wrażeń.

Orgazm warg – występuje dość rzadko. Można go wywołać podczas oralnych kontaktów, ale tylko w okolicach twarzy. Najlepiej skupić się na okolicach warg. U mężczyzn jest to traktowane jako przedwczesny wytrysk.

Orgazm równoczesny – może wystąpić przy równoczesnej stymulacji narządów płciowych partnera, np. stosując pozycję 69. Kochankowie starają się doprowadzić się do orgazmu w jednym momencie. Jest to niezwykle trudna sztuka, która udaje się tylko nielicznym.

Orgazm nocny – jest to orgazm z rodzaju bez stosunkowych. Może dojść do niego tylko podczas snu. Występuje u osób niezaspokojonych seksualnie. U mężczyzn jest to powszechnie nazywane zmazą nocną.

Aby osiągnąć, któryś z powyższych rodzajów orgazmu należy odpowiednio pieścić poszczególne części ciała partnera lub partnerki, tak aby osiągnąć maksimum zadowolenia. Nie jest to niewykonalne, potrzeba tylko odrobinę wprawy. Należy jednak pamiętać, że największą przeszkodą w osiągnięciu spełnienia jest myślenie o tym, żeby go osiągnąć.