Orgazm to nieziemska rozkosz płynąca z seksu. U facetów jest sprawą oczywistą. U kobiet już nie jest tak łatwo. Tak naprawdę kobiece szczytowanie to dla wielu mężczyzn wielka tajemnica. Często panowie nie wiedzą jak pieścić swoje partnerki, aby te osiągały przyjemność. Stąd nikogo nie dziwią statystyki – ponad połowa kobiet wyznała, że zdarza się jej się udawać orgazm podczas seksu, a jedna czwarta przyznaje, że robi to dość często.

Rodzaje kobiecego orgazmu

Kobiecy orgazm niejedno ma imię. W zależności od miejsca stymulacji wyróżnić możemy kilka typów orgazmów. Poniżej przestawiamy najczęściej spotykane.

Orgazm łechtaczkowy

Orgazm łechtaczkowy polega na pobudzaniu łechtaczki w trakcie seksu oralnego. Jest on zwykle krótki, intensywnie narasta i wygasa dość szybko. To odmiana orgazmu zazwyczaj doświadczana przez kobiety. Niektóre z nas zdolne są do przeżyć rozkosz tylko i wyłącznie w czasie pieszczenia łechtaczki przez partnera.

Orgazm pochwowy

Orgazm pochwowy to szczytowanie w wyniku penetracji. Zwykle trwa dłużej i dostarcza większej rozkoszy. Niestety jest on nieosiągalny dla większości kobiet. Niektórzy naukowcy zastanawiają się czy taki wariant orgazmu w ogóle istnieje. Wielu z nich twierdzi, że orgazm pochwowy jest tak naprawdę orgazmem łechtaczkowym, gdyż jest wywoływany stymulacją łechtaczki poprzez przednią ścianę pochwy.

Orgazm punktu G

Orgazm punktu G także jest rzadko doznawany przez kobiety ze względu na to, że sporo z nich nie potrafi go po prostu odnaleźć. Część badaczy wręcz zaprzecza istnieniu punktu G, jednak większość zapewnia, że każda kobieta go posiada. Orgazm punktu G jest bardzo gwałtowny i może mu nawet towarzyszyć wytrysk.