Jaki powinien być pierwszy raz i kiedy rozpocząć współżycie? – to pytanie zadaje sobie wiele osób. Wiadomo, że inicjacja seksualna to niezwykłe, bardzo emocjonujące wydarzenie, dlatego też warto zadbać o to, aby były to chwile wyjątkowo piękne. Nie ma określonej granicy wiekowej, która mówi, kiedy rozpoczynać życie erotyczne – podstawowym czynnikiem jest na tej płaszczyźnie dojrzałość fizyczna i emocjonalna. Wbrew pozorom pierwszy raz może być tak samo wyjątkowy dla nastolatki, jak i dojrzałej kobiety.

WSPÓLNA INICJACJA

Wiele osób, zwłaszcza bardzo młodych, podejmuje decyzję o współżyciu wspólnie z partnerem nie posiadającym doświadczenia w zakresie życia erotycznego. Wiedza pozyskana od bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów, z Internetu, ewentualnie z rozmowy z rodzicami lub lekarzem musi okazać się wystarczająca. Wiadomo, że takiej chwili towarzyszą emocje, których nijak nie można uniknąć. Inicjację seksualną w szczególny sposób przeżywają kobiety, które obawiają się przede wszystkim bólu związanego z przerwaniem błony dziewiczej. Pozornie łatwiejszy wydaje się pierwszy raz z doświadczonym partnerem, nie mniej jednak w tym przypadku istnieje ryzyko, że parter będzie porównywał obecną partnerkę do wcześniejszych kobiet i oczekiwał odpowiednich deklaracji erotycznych, niekoniecznie preferowanych przez kobietę. Efektem tego jest silny stres, który może negatywnie wpłynąć na odczucia i doznania kobiety. Konieczne staje się więc podjęcie odpowiednich działań, które pozwolą prawidłowo przygotować przysłowiowy grunt, zapewniając wyjątkowe i niezwykłe chwile we dwoje.

SZCZERA ROZMOWA PRZEDE WSZYSTKIM

Zasadniczo przygotowaniem oprawy towarzyszącej erotycznym igraszkom zajmuje się partner lub osoba bardziej doświadczona. Możliwości na tej płaszczyźnie jest bardzo wiele, dlatego też warto zadbać o to, by miały one odpowiedni charakter i oprawę. Podstawowym czynnikiem jest szczera rozmowa. Każda kobieta, także ta, która zamierza rozpocząć życie erotyczne, posiada własne oczekiwania i preferencje seksualne. Szczera rozmowa umożliwia dogłębne poznanie oczekiwań kobiety, a tym samym przygotowanie odpowiedniego scenariusza. Kolejną kwestią jest gra wstępna. Jak wiadomo, narządy intymne kobiety wymagają znacznie silniejszych bodźców – doskonałym rozwiązaniem są w tej kwestii pieszczoty, również seks oralny. Podniecona kobieta staje się bardziej otwarta i podatna na finalizację, czyli stosunek. Intensywność pieszczot należy zwiększać lub zmniejszać, w zależności od potrzeb partnerki. Nie ma również wytycznych dotyczących długości gry wstępnej – jest to kwestia indywidualna. Istotnym elementem jest również sex oralny. Wiele kobiet odczuwa lęk przed pieszczeniem partnera za pomocą ust – pod żadnym pozorem nie należy wymuszać tego na partnerce. Jest to element gry erotycznej, który przychodzi z czasem i wymaga odpowiedniego przygotowania. Sam stosunek powinien być delikatny i równomierny, ważne jest to, aby skupić się na partnerce i jej doznaniach. Dla wielu kobiet pierwszy raz to sposób na poznanie własnych oczekiwań i potrzeb erotycznych, a także dogłębna analiza potrzeb partnera. Atrakcyjnie przygotowana inicjacja seksualna w znaczny sposób wpływa na dalsze kontakty erotyczne.