Czy można określić charakter chłopaka po tym, jaki zawód wykonuje? Choć generalizowanie nigdy nie jest dobre, to pewne cechy wspólne dla danej grupy zawodowej da się wymienić. Jakie to cechy?

Weźmy na tapetę lekarza. Wiele zależy od specjalizacji – po pediatrze możesz spodziewać się, że będzie lubił dzieci, a po neurologu, że będzie drobiazgowy i dokładny. Tym, co może ich łączyć, jest szeroka wiedza, inteligencja i… długie godziny nieobecności w domu. Lekarz, zwłaszcza taki, który oprócz pracy w publicznego placówce prowadzi również prywatną praktykę, większą część doby poświęca na pracę. Tak samo jest w przypadku lekarzy, który są wzywani w razie nagłych wypadków. Musisz się nastawić, że twój partner w środku nocy, w czasie weekendu będzie musiał zerwać się z łóżka i pędzić do szpitala. Zaletą jest z pewnością fakt, że możesz czuć się bezpiecznie, bo wiesz, że twój chłopak potrafi udzielić pierwszej pomocy. Wady? Nie oszukasz go, że nie możecie iść na obiad do teściów, bo jesteś przeziębiona…

A co z biznesmenem? Mężczyzna, który pracuje na wysokim stanowisku czy posiada własną firmę, z pewnością jest zaradny, pomysłowy i zapewni ci życie na satysfakcjonującym poziomie. Niestety, większość czasu spędza w firmie, a jak już wróci do domu, siedzi w papierach lub przy laptopie. Może również okazać się pracoholikiem – w czasie wakacji będzie wylegiwał się pod palmą… z telefonem w ręce. Chroniczny stres prowadzi do bezsenności, nerwicy, chorób serca… Taki facet raczej nie będzie okazem zdrowia. Co więcej, nie będzie miał też wiele czasu, dla dzieci, które być może kiedyś się pojawią.

 

Teraz czas na naukowca. Matematyk, fizyk, geolog – bez względu na dziedzinę, którą się zajmuje, naukowiec pochłonięty jest bez reszty w swoich badaniach. Cały dzień siedzi w laboratorium, ciągle coś oblicza, czyta, analizuje… Zamknięty jest w swoim świecie, do którego może cię niechętnie wpuszczać tylko od czasu do czasu. Może cię również czasem zanudzać rozmyślaniami o naturze wszechświata czy budowie geologicznej Polski. No, chyba że sama masz naukowe zacięcie, to wówczas będzie to ciekawa rozrywka. Zamknięty na otoczenie może okazać się również informatyk, który dniami i nocami przesiaduje przed komputerem, programując, instalując, grając, klikając i… przeglądając portale randkowe. Ale za to możesz zapomnieć o problemach z komputerem czy o bełkocie sprzedawcy, który zachwala ci najnowszy model iPhone’a.

 

Każdy zawód wymusza pewne zachowania i kształtuje różne przyzwyczajenia. Może się jednak okazać, że biznesmen, którego poznałaś, kocha dzieci i chce mieć całą gromadkę, a urlop spędza spacerując po górach. Powyższe opisy traktuj więc z przymrużeniem oka, choć… Z pewnością mogą one stanowić pewną wskazówkę wówczas, gdy musisz ograniczyć wybór, np. szukając partnera przez portale randkowe.