Co zrobić, by chłopak który nam się podoba wpadł w nasze sidła? Przede wszystkim dać mu do tego powody.  A jak to zrobić? Nie być „szarą myszka” i nie chować się za przystankiem w nadziei, że Cię nie zobaczy gdy czeka na autobus. Trzeba dać się zauważyć i pokazać, że stoi obok niego dziewczyna, do której warto się odezwać. Doskonałą okazją do tego są rozmowy z koleżankami.

Gdy chłopaka znasz np. ze szkoły i widujesz go na szkolnym korytarzu podczas przerw, usiądź na ławce jak najmniej oddalonej od niego i zacznij rozmowę z koleżankami. Pokaż się z jak najlepszej strony, jako śmiała i inteligentna dziewczyna. Przechodząc koło niego koniecznie się uśmiechaj, bo uśmiech jest najlepszą z możliwych ozdób.  Kiedy już się uda przyciągnąć do siebie wymarzonego chłopaka i zaprosi Cię on na wspólne wyjście, po prostu się zgódź. Nawet jeśli zaproponuje ci wyjście do kina na film o jego ulubionym piłkarzu, a Ciebie piłka wcale nie interesuje. Zobaczysz czy nadal Ci się podoba i czy warto umówić się z nim następnym razem, oczywiście pod warunkiem, że gdzieś jeszcze Cię zaprosi. A jak się zachowywać podczas spotkania?

Przede wszystkim bądź uśmiechnięta, wesoła i  rozluźniona. A na następne spotkanie wymyśl sama miejsce. Pomyśl nad czymś co spodoba się Twojemu towarzyszowi, np. jeśli lubi wspomnianą już piłkę nożną, kup bilety na mecz drużyny, której kibicuje, a może ten sport stanie się też twoją pasją.  A więc musisz pokazać się z jak najlepszej strony, akceptować jego pasje i przekonać się, czy chcesz z nim być.