Gadżety erotyczne, jeszcze do niedawna stanowiące tabu, dzisiaj stały się czymś zupełnie naturalnym również dla osób w będących związkach. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak wybrać idealne dildo? Jakie są ich rodzaje? Gorąco zachęcamy do lektury.

Dildo, czyli gadżet nie tylko dla samotnych

W sklepach zaopatrzonych w rozmaite gadżety erotyczne można do woli wybierać wśród dostępnego asortymentu. Niektóre z seks-zabawek stworzonych z myślą o osobach, które pragną sprawić sobie przyjemność w pojedynkę, inne zaś wspaniale urozmaicają zabawę we dwoje. Nie brakuje jednak również i tych, które sprawdzają się w obu sytuacjach – najlepszy przykład stanowi chociażby dildo, przeznaczone dla obu płci, niezależnie od statusu związku. Sztuczny penis może wyglądem i teksturą przypominać naturalnego członka lub wręcz przeciwnie: mieć jaskrawy kolor i być wykonany na przykład ze szkła. Dildo występuje ponadto w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można wybrać ten, który najlepiej odpowiadać będzie osobistym preferencjom. Warto również mieć na uwadze, że dildo i wibrator to dwa inne gadżety – w przeciwieństwie do wibratorów dilda nie posiadają funkcji wibracji.

Jak wybrać idealne dildo?

Mając w zamiarze zakup tej popularnej zabawki, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, w tym najważniejsze: tworzywo dilda, jego rozmiar oraz rodzaj. Jeżeli chodzi o rodzaj tworzywa, każde z nich zapewni inne doznania. Poszukując zabawki wyglądającej jak najbardziej realistycznie, można zdecydować się na klasyczne gumowe penisy, najbardziej przypominające zarówno w dotyku jak i wyglądzie naturalnego członka. Przyjemną i realistyczną teksturą charakteryzują się też dildo silikonowe i żelowe, które są wyjątkowo bezpieczne w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości. Szklane lub metalowe dildo może natomiast stać się doskonałą propozycją dla osób lubiących dostarczać sobie wyjątkowych doznań pod prysznicem lub w wannie.

Rozmiar dildo

Sztuczne penisy występują w wielu rozmiarach – od naprawdę małych do wyjątkowo pokaźnych. Jak wybrać idealny rozmiar dla siebie? Na początku przygody z tą zabawką warto wybrać mniejsze dildo, które swoimi wymiarami będzie przypominać prawdziwego członka. Z czasem może okazać się, że więcej przyjemności dostarczy większy rozmiar lub zupełnie inny wariant, na przykład dildo podwójne.

Dildo i jego rodzaje

Oprócz klasycznego modelu, ta zabawka erotyczna może dostarczać jeszcze więcej przyjemności lub podkręcić zabawę we dwoje dzięki swoim różnorodnym wariantom. Wśród nich wyróżnia się między innymi podwójne dildo, z której jednocześnie można korzystać wraz ze swoją drugą połówką, a także dildo analne oraz podwójne, służące do penetracji klasycznej i analnej w tej samej chwili. Kiedy podczas zabawy przydadzą się wolne ręce, warto wybrać dildo z przyssawką, które można łatwo przytwierdzić do wybranej gładkiej powierzchni.

O czym warto pamiętać po zakupie dildo?

Posiadanie tego gadżetu erotycznego może dostarczyć wielu fantastycznych wrażeń. Rozmaite warianty sprawiają, że w zależności od własnych potrzeb można wybrać dokładnie takie dildo, które zapewni chwile niezapomnianych uniesień zarówno w pojedynkę, jak i podczas gry wstępnej ze swoim partnerem. Stając się posiadaczem swojej wymarzonej zabawki warto o nią odpowiednio dbać, aby jej użytkowanie było bezpieczne i higieniczne. Przede wszystkim po każdym użyciu należy dokładnie umyć dildo delikatnym środkiem myjącym, a następnie dokładnie osuszyć. Dzięki temu każde jego użycie będzie kojarzyć się wyłącznie z czystą przyjemnością, którego z pewnością dostarczy nawet najbardziej wymagającym osobom.