Jakkolwiek u kobiet wrażliwość na bodźce seksualne jest bardzo zróżnicowana, to jednak na podstawie wyników badań można określić, jakie bodźce są najczęściej preferowane.

Bodźce wzrokowe
Smukła sylwetka mężczyzny, wysoki wzrost, płaski brzuch, interesująca twarz, ładne ręce. Natomiast wbrew poglądom mężczyzn, rzadziej jest ceniona owłosiona klatka piersiowa, wielkość członka, sylwetka kulturysty.

Bodźce słuchowe
Niedoceniane przez mężczyzn, a bardzo wysoko cenione przez kobiety. Dotyczy to szczególnie czułych wyznań miłości, wypowiedzi na temat atrakcyjności kobiety. 1/3 kobiet pozytywnie reaguje na słowa obrazujące podniecenie seksualne mężczyzny i jego przeżycia w trakcie aktu seksualnego.

Bodźce dotykowe
Ponieważ strefy erogenne obejmują 1/3 ciała kobiety, a wrażliwość na bodźce dotykowe jest bardzo duża, bodźce dotykowe można określić mianem „królewskich” w sztuce miłosnej. Każda kobieta ma indywidualną „mapę erotyczną ciała” i oczekiwań na siłę i typ dotyku. Jedne wolą subtelne, wolne i delikatne. Inne cenią mocne i szybkie (częściej w przypadku kobiet z niskim ciśnieniem tętniczym krwi). Połowa kobiet nie lubi dotykania piersi, co czwarta głębokich pocałunków w usta.

Inne bodźce
Wrażliwość na inne bodźce (smakowe i zapachowe) jest tak dalece zróżnicowana u kobiet, że nie można ustalić reguł. I tak jednym odpowiada smak nasienia, a dla innych jest on wstrętny. Dobór kosmetyków przez mężczyznę też ma znaczenie.

Antybodźce seksualne
Najczęściej negatywne reakcje wywołują u kobiet następujące bodźce: zapach niemytego ciała, przykra woń z ust, wydatny brzuch, słowa świadczące o zadowoleniu z siebie w roli kochanka i doświadczeniach z innymi kobietami, pytania typu: „jak chcesz?”, „czego Ci teraz brakuje?”, „jak mam zrobić, by było ci dobrze?”. Większość kobiet uważa, że partner powinien to wiedzieć lub dojść do tego sam w drodze obserwacji ich reakcji. Negatywnie reagują na pośpiech w trakcie pieszczot, ich skracanie w celu szybkiego przejścia do stosunku, pytania dotyczące znaczenia wielkości członka, przeszłości erotycznej kobiety, monotonię i rutynę w sztuce miłosnej, wyraz z samozadowolenia z siebie, milczenie partnera, oczekiwania od partnerki aktywności w trakcie współżycia (wolą to robić z własnej inicjatywy). Wiele kobiet negatywnie reaguje na traktowanie pobudzanie łechtaczki, jakby była „zapłonem seksualnym”.