Każdy mężczyzna ma jakiś swój wymarzony obraz idealnej kobiety. Piękna, inteligentna, nieprzewidywalna i pełna energii. Do tego oczywiście zgrabna, powabna i uwodzicielska. Od najmłodszych lat wyimaginowany obraz kobiety towarzyszy męskim snom i marzeniom. I tak jak kobiety marzą o rycerzu na białym rumaku, tak mężczyźni marzą o pięknej księżniczce niczym z bajki. Takiej idealnej kobiety szukają wertując ogłoszenia  matrymonialne. Szukają, szukają i przebierają, a tymczasem rzeczywistość okazuje się nieraz dość zaskakująca. Mężczyźni często zakochują się w kobiecie, która zupełnie odbiega od obrazu ich wymarzonej bogini. Kiedy dosięgnie ich strzała Amora wszystko inne przestaje mieć znaczenie i liczy się tylko ona. Często bywa tak, że mężczyzna, który marzył o wysokiej blondynce z długimi włosami i niebieskimi oczami, bez pamięci zakochuje się w niskiej brunetce o orzechowych oczach i chłopięcej fryzurze. Dla niej traci głowę, a całą historię szczęśliwie kończą plany matrymonialne i żyją długo i szczęśliwie.

Czasami bywa też tak, że mężczyźni zakochują się nie w prawdziwej dziewczynie, ale w swoim wyobrażeniu o niej. Takiej sytuacji nie można pozazdrościć żadnej ze stron. Kobiety chcą żeby kochać je takimi jakie są. Nie ma ludzi idealnych, a co się z tym wiąże nie ma też kobiet idealnych. Każda ma jakieś wady, niedoskonałości. Ważne jest, aby pokochać kobietę taką jaka jest. Jeżeli się kogoś kocha trzeba bowiem zaakceptować też jego wady. I choć na początku możemy patrzeć na partnerkę przez różowe okulary to i tak po niedługim czasie dostrzeżemy jej niedoskonałości i wady, które wcześniej wydawały się być niewidoczne. Ważne by pokochać prawdziwą kobietę i całym jej jestestwem. Nie pozwól na to, by Twoja dziewczyna musiała udawać przed tobą kogoś kim nie jest w rzeczywistości, bo to i tak na dłuższa metę się nie sprawdzi, tylko pokochaj ją taką jaka jest. Kochając akceptujemy tez minusy i słabostki drugiej osoby. Jeżeli zatem Twoja dziewczyna jest zbyt gadatliwa, przemądrzała i może zbyt ambitna pokochaj ją taką, bo ona się nie zmieni. Jeżeli pokochasz ją taką jaka jest macie szansę zbudować trwały i poważny związek, którego nie zniszczy byle jaka błahostka.

 

Tak więc panowie zakochujcie się w rzeczywistym wcieleniu swojej partnerki, a nie wyimaginowanym wyobrażeniu o niej. Kobiety lubią być przez swych partnerów akceptowane i kochane za to jakimi są naprawdę.