Męska dusza skrywa wiele tajemnic. Wielu kobietom wydaje się, że facet potrzebuje jedynie seksu, piwa i spokoju w czasie trwania meczu. Choć oczywiście i tak czasem bywa, to jednak zdecydowana większość mężczyzn ceni sobie czułość, emocjonalne zaangażowanie, a nawet długą grę wstępną. Jak zawsze – wszystko zależy od tego, jaki „egzemplarz” nam się trafił.

 

Przekonania kobiet dotyczące męskich potrzeb, nie tylko w zakresie seksu, wynikają w znacznej mierze z tego, z jakich źródeł czerpią informacje. Serwisy randkowe mogą czasem sprawiać wrażenie zawładniętych przez napalonych samców, którzy mogą pochwalić się jedynie dużym… obwodem w klacie. Z drugiej strony wystarczy natomiast rzucić okiem na portal randkowy dla katolików, aby przekonać się, że nie tylko seks mężczyznom w głowie. Podobnie, wybierając się w piątkowy wieczór do klubu, można odnieść wrażenie, że mężczyznom zależy jedynie na szybkim numerku w toalecie. Kobiece zdanie o facetach może poprawić natomiast np. zapisanie się na kurs fotografii. Ilu mężczyzn, tyle różnych charakterów, a więc i różnych pragnień. Czy można wskazać jakieś wspólne?

 

Najwięcej problemów może sprawiać wskazanie wspólnych męskich tęsknot dotyczących sfery seksualnej. Większość panów z pewnością lubi, kiedy kobieta wykazuje inicjatywę. Należy jednak zachować „złoty środek”. O ile mężczyzna chce czasem poczuć się „zniewolony” i zdominowany przez partnerkę, o tyle gdy wejdzie to do stałego repertuaru, może stać się nudne i… facet zatęskni za bardziej bierną kobietą. I podobnie – panowie nie przepadają za kobietami, które w ogóle nie wykazują inicjatywy. Kolejna kwestia – szybki numerek czy długa gra wstępna? Utarło się przekonanie, że każdy facet, mając do wyboru szybki numerek i nieco dłuższą „rozgrywkę”, wybierze pierwszą opcję. Panuje tu taka sama zasada, jak w przypadku aktywności kobiety – mężczyźni lubią i szybki seks, i zbliżenie z długą grą wstępną, ważne, aby nie przesadzać w żadną stronę. Większość kobiet uważa, że mężczyźni potrafią oddzielić uczucia od seksu. Choć rzeczywiście wielu facetów potwierdza to przekonanie, to nie można zapominać o tym, że jest również bardzo wielu mężczyzn, którzy nie wyobrażają sobie seksu bez miłości. Błędne jest również myślenie, że panowie nie lubią czułych gestów. Lubią, ale najczęściej wstydzą się o tym mówić.

 

A jak z męskimi pragnieniami w kwestii podziału ról w związku? Tutaj sprawa jeszcze bardziej się komplikuje. Mężczyzn podzielić można na dwie główne grupy. Pierwszą tworzą panowie o tradycyjnych poglądach, a więc tacy, którzy uważają, że do zadań kobiety należy zajmowanie się domowym ogniskiem. Do drugiej grupy należą mężczyźni, którzy nie mają nic przeciwko, aby kobieta spełniała się zawodowo, ale równocześnie nie chcą, aby zaniedbywała rodzinę. W kwestiach pracy zawodowej kobiet zdecydowaną większość stanowią panowie z drugiej grupy.

 

Można więc wysnuć wniosek, że większość mężczyzn szuka kobiety, która zachowuje równowagę w każdym aspekcie życia – pracuje, ale dba o rodzinę i nie jest karierowiczką, lubi seks i rozumie męską potrzebę czułości, ale w żadnej z tych kwestii nie popada w przesadę. A podobno to kobiety są skomplikowane…