Pozycja na jeźdźca
Pozycja ta, w której mężczyzna leży na wznak, w zasadzie nie jest dla panów męcząca. W pozycji tej kobieta siedzi na mężczyźnie przy czym jest do niego skierowana twarzą a kolana umieszcza po obu stronach jego tułowia. W trakcie stosunku kobieta może wkładać penis do pochwy tak, jak lubi i ruszać biodrami jak podczas jazdy konnej – w różnym rytmie. Pozycja ta jest zalecana kobietom w ciąży oraz otyłym mężczyznom. Jeśli mężczyzna ma skłonności do przedwczesnej ejakulacji pozycja na jeźdźca pozwala na zwolnienie tempa i daje partnerowi większą kontrolę nad narastaniem podniecenia. Pozycja ta jest szczególnie podniecająca dla obojgu kochanków, którzy widzą siebie nawzajem co dostarcza dodatkowych doznań. Mężczyzna może pieścić piersi lub łechtaczkę kobiety, a co najważniejsze oboje partnerzy mogą obserwować efekty swych pieszczot widoczne w mimice i wyrazie twarzy.

W tej pozycji zarówno penetracja jak i drażnienie członka nie są szczególnie silne i dlatego łatwiej jest mężczyźnie kontrolować i opóźnić wytrysk nasienia. Pozycja kobiety umożliwia jej wykonywanie energicznych i bardzo podniecających ruchów bez zbytniego wysiłku i to ona kontroluje przebieg stosunku, kąt oraz głębokość penetracji pochwy przez członka. Kobieta może wykonywać ruchy w osi pochwy oraz ruchy poprzeczne i rotacyjne miednicą. W celu podniesienia erotycznych wrażeń odbieranych przez partnerów, wystarczy, że kobieta pochyli się lekko do tyłu. Niektóre kobiety lekko pochylają się do przodu lub kładą na mężczyźnie, dzięki czemu mogą całować ukochanego.

W pozycji na jeźdźca, kobieta po umieszczeniu przez mężczyznę prącia w pochwie, kładzie się na nim złączając jednocześnie swoje nogi. Powoduje to zwiększenie nacisku na umieszczony w pochwie członek i zwiększenie przyjemności odczuwanej przez mężczyznę i kobietę. Pozycja to zazwyczaj doprowadza mężczyznę do szybkiego orgazmu.

Plusy

* Kobieta przejmuje całkowitą kontrolę nad przebiegiem stosunku dobierając odpowiednie tempo poruszania się na mężczyźnie.
* Mężczyzna ma możliwość pieszczenia piersi, łechtaczki lub pośladków kobiety.
* Pozycja umożliwia stymulację punktu-G

Minusy

* Czasami kąt penetracji jest niezadowalający dla mężczyzny i czasem może być powodem bólu penisa.

Urozmaicenie ruchów

W pozycji na jeźdźca wzbogacenie i rozszerzenie zakresu doznań seksualnych obojga partnerów może sprzyjać kilkakrotna zmiana ułożenia czy kąta nachylenia ciał podczas zbliżenia, a także urozmaicone manewry miednicą. Ważne jest aby kobieta nie wykonywała swych ruchów w monotonnym, nazbyt regularnym i łatwym do przewidzenia tempie, gdyż tak odbywany akt seksualny wyda się automatyczny i nieprzyjemny. W pozycji tej większą swobodę ruchów ma oczywiście kobieta, jednak oboje partnerzy powinni skupić swe wysiłki na osiągnięciu synchroniczności i płynności, unikając przypadkowych „zderzeń i tarć”. Łagodne kołysanie biodrami z boku na bok umożliwi doskonałe zestrojenie, jednoczesne, koliste ruchy bioder dostarczą niezapomnianych i podniecających wrażeń.

Seksu należy się uczyć

Postarajcie się doceniać rozmaitość wrażeń, jakich dostarcza członek penetrujący kolejne głębokości pochwy. Poeksperymentujcie w luźnej atmosferze z płytszymi i głębszymi pchnięciami. Bardzo podniecające bywają płytkie wniknięcia, zapewniające silne bodźce żołędzi członka i stymulujące najwyższy odcinek pochwy natomiast głęboka immisja prowadzi do znacznie bardziej intensywnych reakcji emocjonalnych, pogłębiając poczucie spełnienia i łączącej oboje partnerów więzi.

Dla własnej satysfakcji ważne może okazać wzbogacenie własnego współżycia o odrobinę pikanterii i witalności, eksperymentując i urozmaicając pchnięcia, pozycje, nacisk i kąty ułożenia w ten sposób, by dostarczyły jak najwięcej przyjemności wam obojgu. Niech seks stanie się przygodą i zabawą.