Pozycje opóźniające
Reakcje seksualne są podatne na warunkowanie. Zatem im niezwyklejsza pozycja współżycia, tym trudniej partnerzy rozbudzają się i później osiągają orgazm. Można to wykorzystać, aby przedłużyć stosunek i opóźnić szczytowanie, zwłaszcza jeśli mężczyzna cierpi na zbyt wczesny wytrysk. Wszystkie przedstawione tu pozycje są dość łatwe i pomagają zapobiegać zbyt wczesnemu wytryskowi. Niektóre z nich umożliwiają również dodatkową stymulację punktu G na górnej ścianie pochwy.
Koń Hektora

Wariant pozycji półleżącej. Kobieta siedzi na mężczyźnie, z kolanami po obu stronach jego klatki piersiowej. Podczas imisji siada prosto, a następnie odchyla się do tyłu. Dla zapewnienia jej oparcia partner może unieść lekko kolana.Pozycja ta umożliwia głęboką penetrację. W tej pozycji kobieta może masować łechtaczkę.

Kareta

Odmiana pozycji siedzącej. Kobieta „siedzi” na członku partnera, z nogami zwróconymi w stronę jego ramion lub nawet ułożonymi na nich, odchylając się równocześnie do tyłu i wspierając na rękach. Pozwala jej to łatwo kontrolować tempo stosunku. Po wprowadzeniu członka mężczyzna może odchylić się, tak by dotykać nim punktu G na górnej ścianie pochwy partnerki.

kareta
Nożyce

Wariant pozycji klasycznej. W tej pozycji lewa noga mężczyzny znajduje się pomiędzy nogami kobiety, a prawa na zewnątrz. Partnerzy mogą też wyprostować nogi. Nazwa pozycji wzięła się stąd, że głowa i ramiona mężczyzny są nieco przesunięte względem kobiety i oboje przypominają kształtem nożyce.

Pozycja od tyłu

Odmiana pozycji tylnej. Mężczyzna leży na plecach z uniesionymi kolanami. Kobieta siedzi okrakiem na jego biodrach, zwrócona do partnera plecami, pochylając się do przodu, ku jego udom i kolanom. Mężczyzna może masować partnerce pośladki.

Głęboka penetracja

Pozycja ta ma wiele atutów: zapewnia głęboką penetrację, stymulację punktu G oraz opóźnia spełnienie. Mężczyzna odchylając się do tyłu sprawia, że członek dotyka górnej ściany pochwy. Przytrzymując kolana partnerki kontroluje głęboką penetrację.