Miesiączka to taki czas w życiu kobiety, kiedy zwykle czuje się o wiele mniej atrakcyjna. Dzieje się to poniekąd również dlatego, że podczas miesiączki zarówno one jak i ich partnerzy nawet nie myślą o seksie. Ten temat jest rzadko poruszany zarówno przez pary, jak i przez ekspertów, co tak naprawdę podsyca głęboko zakorzeniony stereotyp o tym, że podczas miesiączki kobieta staje się nieczysta. Same kobiety zdają się o sobie tak myśleć, ale może nadszedł czas aby zmienić zarówno ich myślenie o samych sobie jak i mężczyzn o seksie w czasie menstruacji.

Czego się boimy?

Zazwyczaj to co wzbudza największy strach w obydwojgu partnerów to widok krwi, która po prostu nas odrzuca i budzi niemiłe skojarzenia. Co prawda kobiety są przyzwyczajone do tego, że każdego miesiąca zobaczą krew wypływającą z ich narządów płciowych, ale nie znaczy to, że ten widok lubią czy tolerują. Zresztą to czego panie obawiają się chyba najbardziej to to w jaki sposób na widok krwi zareaguje ich partner. Nasza wyobraźnia działa w tym momencie niezwykle kreatywnie, dlatego zazwyczaj widzimy w naszym umyśle jak mężczyzna patrzy na nas z odrazą i ucieka. Nie musi tak jednak być. Stosunek w czasie okresu nie musi od razu oznaczać, że nasz ukochany będzie wyglądał jakby właśnie wyszedł z rzeźni. Istnieją bowiem pozycje i sposoby na to aby uprawiać seks bez „brudzenia się”. Przykładem może być tutaj seks pod prysznicem. Kobieta stoi wówczas tyłem do partnera, a ten może wejść w nią od tyłu, nie sprawiając jej żadnego dyskomfortu. Innym rozwiązaniem może być również uprawianie seksu na ręczniku w kolorze czerwony. Dzięki temu będziemy w stanie wręcz zapomnieć o tym, że partnerka ma okres i możemy kochać się niemal w każdej pozycji. Oczywiście musimy ciągle pamiętać aby zadbać o komfort partnerki, dla której w tym czasie nie wszystkie erotyczne wygibasy mogą być przyjemne.

Orgazm lekiem przeciwbólowym

Niemal każda kobieta w czasie menstruacji odczuwa ból w podbrzuszu, a u niektórych z nich jest on szczególnie nieprzyjemny. Jak się jednak okazuje właśnie seks może być lekiem na całe to zło. Dzięki osiągnięciu orgazmu nasze ciało się rozluźnia a endorfiny produkowane są w ogromnych ilościach. Można zatem powiedzieć, że orgazm po prostu działa przeciwbólowo. Nic więc dziwnego, że wiele kobiet właśnie podczas okresu odczuwa wzmożoną ochotę na seks. Naturalnie aby uśmierzenie bólu było możliwe, seks nie może sprawiać kobietom żadnego dyskomfortu. Poza tym pozostaje przekonanie siebie oraz partnera do spróbowania zbliżenia w tym czasie. Ale argument o działaniu przeciwbólowym może być bardzo pomocny.

Wśród osób, które chętnie uprawiają seks podczas okresu panuje pogląd, że w tym czasie kobieta nie może zajść w ciąże. Trzeba jednak podkreślić, że jest to prawda, ale tylko wtedy jeżeli cykl owulacyjny kobiety jest uregulowany. W przypadku gdy jej miesiączki są bardzo nieregularne istnieje ryzyko zapłodnienia. Dlatego nie można całkowicie zaufać temu argumentowi i jeżeli zdecydujemy się na seks w czasie menstruacji musimy wciąż się zabezpieczać lub skrupulatnie obserwować swoje ciało.