Choć może nam się wydawać, że podstawą skutecznego podrywu jest schludny wygląd oraz elokwencja, to o sukcesie tak naprawdę w głównej mierze decyduje co innego, a mianowicie – mowa ciała. Możesz być przeciętnej urody mężczyzną, a mimo to cieszyć się ogromnym powodzeniem u płci przeciwnej. Jak to możliwe?

Nawet najmniejszy gest wpływa na to, jak postrzegamy drugą osobę. Wystarczy przeprowadzić mały eksperyment, aby przekonać się, że tak naprawdę jest. Spróbuj wyłowić z tłumu dwie kobiety. Jedna powinna stać nieco skulona, z rękami skrzyżowanymi na klatce piersiowej. Druga natomiast powinna stać wyprostowana, z rękami ułożonymi na biodrach i lekkim uśmiechem na twarzy. Bez wątpienia większe zainteresowanie wzbudzi u ciebie ta druga kobieta, która sprawia wrażenie radosnej, pewnej siebie i swojej kobiecości. Tak samo jest w przypadku mężczyzn. Niezbyt przystojny mężczyzna, ale sprawiający wrażenie pewnego siebie i wesołego, w 99 proc. przypadków ma większe szanse na skuteczny podryw niż jego przystojny, ale nieśmiały kolega.

Poniższe rady da się zastosować wyłącznie „na żywo”. Randki w Internecie nie dają możliwość obserwowania mowy ciała drugiej osoby. Randki w Internecie zamień więc na wypad do klubu i wypróbuj swoje nowe umiejętności. Zacznij od postawy. Tak jak zostało wspomniane, musisz być wyprostowany. Rąk nie krzyżuj na klatce piersiowej, nie chowaj też ich do kieszeni. Możesz ułożyć je wzdłuż ciała, lekko gestykulować lub ewentualnie tylko jedną schować do kieszeni. Nóg nie trzymaj złączonych, stań w lekkim rozkroku. Kiedy siedzisz, także zrezygnuj z krzyżowania rąk i nóg. Jeśli to możliwe, jedną rękę połóż na oparciu. Nogi ułóż w rozkroku. Ważny jest też sposób poruszania się. Tutaj odpowiedni będzie „złoty środek”. Nie choć wolno i niepewnie, ale też nie poruszać się gwałtownie i nerwowo. Twój chód powinien być swobodny i pewny.

To, czy podryw będzie skuteczny, w znacznej mierze zależy również od uśmiechu i kontaktu wzrokowego. Generalna zasada brzmi – podczas rozmowy patrz w oczy. Jednak, nie może to być natrętne gapienie się. W oczy kobiety patrz głównie wtedy, gdy ona mówi. Będzie wiedzieć, że jej słuchasz. Natomiast kiedy ty mówisz, możesz od czasu do czasu rozglądnąć się po otoczeniu. Nie trzymaj wzroku cały czas spuszczonego w dół, co wskazuje na twój brak pewności siebie i równocześnie sugeruje, że nie mówisz prawdy. Pamiętaj o uśmiechu! Będziesz wyglądał na wesołego i sympatycznego. Uśmiech powinien być jednak szczery. Kobiety doskonale potrafią poznać „oszusta”. Uśmiech dostosuj też do tematu rozmowy. Jeśli kobieta mówi o poważnych sprawach czy zwierza ci się, uśmiech od ucha do ucha jest po prostu nie na miejscu i źle o tobie świadczy.

 

Na koniec pozostaje kwestia dotyku. Musi on sprawiać wrażenie przypadkowego. Możesz np. lekko musnąć ramię kobiety, gdy przepuszczasz ją w drzwiach. Taki „przypadkowy” kontakt jest wyjątkowo podniecający i intrygujący. Natomiast odpychająco może zadziałać położenie dłoni na jej kolanie czy objęcie, zwłaszcza jeśli widzicie się po raz pierwszy.