Czasy się zmieniają, a wraz z nimi nasze upodobania i zapatrywanie na różne rzeczy. Zmienia się też nasz wygląd i styl życia. Warto w tej kwestii przyjrzeć się mężczyznom i temu jak na zmieniali się oni na przełomie lat. Otóż jeszcze jakiś czas temu typowy mężczyzna charakteryzował się tym, że wypijał litry kawy i piwa, chodził nieogolony, palił papierosy i nie bardzo rozumiał co oznacza słowo pielęgnacja. Dziś nowoczesny mężczyzna znacznie odbiega od tego wizerunku, a charakteryzuje go szyk i fason. Bycie nowoczesnym mężczyzną przejawia się zarówno w wyglądzie zewnętrznym, jak i w zachowaniu i stylu życia. Nowoczesny mężczyzna od razu rzuca się w oczy. Wystarczy przyjrzeć profile na portalu randkowym i szybko można ocenić, który z prezentujących się tam panów predestynuje do miana bycia mężczyzną nowoczesnym.

Mężczyzna nowoczesny jest aktywny  i ciekawy świata. Przyciąga, zaciekawia i sam jest zagadką. Emanuje ogromną energią, którą zaraża swoje otoczenie. Nowoczesny mężczyzna to bez wątpienia dżentelmen, który sztukę savoir vivre ma w jednym palcu przez co przyciąga do siebie tłumy kobiet. Nowoczesny mężczyzna wie co to pielęgnacja. Regularnie odwiedza salony kosmetyczne i korzysta  z różnych zabiegów. Do tego oczywiście obowiązkowo fryzjer i modna fryzura. I jeszcze jeden ważny element ubiór. Otóż nowoczesny mężczyzna to modny mężczyzna, który śledzi i zna najnowsze trendy w modzie i ubiera się zgodnie z nimi. Zarost, wytarte spodnie i flanelowa koszula-tak , ale na weekend za miastem. Na co dzień jest to modnie skrojony garnitur, elegancka koszula, a na wieczór coś swobodniejszego, ale koniecznie w najnowszym stylu i w zgodzie z panującymi trendami.

Nowoczesny mężczyzna wyróżnia się szykiem i elegancją. Jest zadbany i prowadzi zdrowy styl życia. Korzysta w solarium i kosmetyczki i posiada sporą gamę kosmetyków do dbania o własną urodę. Tacy mężczyźni przyciągają kobiety i tacy mężczyźni poszukiwani są na każdym portalu radkowym. Ważne jednak by mężczyźni potrafi w porę opamiętać się by nie przesadzić zbytnio z tą dbałością o siebie i by nadal pozostać mężczyznom.