Jeżeli chodzi o odczuwanie rozkoszy, kobiety zdecydowanie różnią się pod tym względem od mężczyzn. Duży wpływ na życie intymne kobiet mają znajdujące się w pochwie mięśnie Kegla. Od kiedy mięśnie Kegla zostały poznane, kobiety znacznie łatwiej osiągają orgazm. Dużym ułatwieniem są pochodzące z Japonii kulki gejszy. Czym jest ten japoński gadżet, jaką rolę odgrywa w osiągnięciu orgazmu?

Co warto wiedzieć o historii rozkoszy

Mieszkańcy krajów starożytnego Wschodu jako pierwsi poznali wpływ mięśni Kegla na odczuwanie rozkoszy zarówno przez, kobiety, jak również przez mężczyzn. Przykłady wpływu zaciskania mięśni Kegla na odczuwanie seksualnej rozkoszy znaleźć możemy w wielu dziełach literackich. Najlepszym przykładem, jak ta umiejętność mogła wpłynąć na życie kobiety jest kochanka Henryka II, która dzięki tym umiejętnościom awansowała z kochanki na żonę mimo że była od Henryka II starsza o dwadzieścia lat.

Co warto wiedzieć o mięśniach Kegla

Mięśnie Kegla to mięśnie łonowo-guziczne. Stanowią część mięśni dna miednicy. Główna ich rola polega na podtrzymywaniu znajdujących się w jamie brzusznej narządów wewnętrznych. Dzięki sprawnym mięśniom Kegla kobiety kontrolują wydalanie moczu, ale także wzmacniają doznania seksualne doznawane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Do ćwiczeń wzmacniających mięśnie Kegla używane są kulki gejszy.

Korzyści płynące z ćwiczeń mięśni Kegla

Ćwiczenia mięśni Kegla przynoszą kobiecie wiele korzyści. Do najważniejszych należą:

-zapobieganie opuszczaniu się narządów wewnętrznych u kobiet
-zapobieganie wysiłkowemu nietrzymaniu moczu
-przyspieszenie i ułatwienie porodu
-zwiększenie odczuwanej przez kobiety i mężczyzn satysfakcji seksualnej

Co to są kulki gejszy

Kulki gejszy to połączone sznureczkiem dwie, czasem trzy kuleczki. Średnica tych kuleczek najczęściej wynosi cztery centymetry. Przed rozpoczęciem ćwiczeń kuleczki umieszcza się w pochwie, a następnie zaciska się mięśnie dna miednicy utrzymując kuleczki w jednym miejscu.

Czy stosowanie kuleczek jest bezpieczne

Oczywiście, że tak, ale przy ich zakupie trzeba kierować się pewnymi zasadami. Oto kilka porad, jak kupować kuleczki: materiał, z którego wykonano kuleczki powinien być gładki, antyalergiczny i nie toksyczny. Najlepiej wymagania te spełnia elastomer lub silikon. Kuleczki wykonane z elastomeru są polecane szczególnie osobom z alergią; Równie bezpieczne materiały powinny zostać użyte do wykonania sznureczka. Także sznureczek musi być wykonany z antyalergicznego materiału. Nie może to być „szmatka”, która stanie się siedliskiem dla grzybów i bakterii; Nie można kupować kuleczek nierównych z ostrymi połączeniami. Tak wykonane kuleczki mogą uszkodzić delikatne ścianki pochwy;

Jakie kulki wybrać

Kulek gejszy można szukać w sklepach erotycznych. Sklepy te sprzedają je w różnym ciężarze. Kobiety dopiero rozpoczynające życie seksualne powinny wybierać kulki lekkie, o maksymalnej wadze sześćdziesięciu gram. W miarę ich stosowania można wybierać kulki ważące coraz więcej. Najcięższe kulki gejszy ważą ponad sto gram.