Nie od dziś wiadomo, że sex to sztuka wymagająca nie tylko sprawności fizycznej, ale przede wszystkim umiejętności komunikacyjnych oraz szeroko rozumianej sztuki kompromisu. Właściwe poznanie partnerki lub partnera to najprostszy sposób, by uzyskać erotyczny sukces, cementując jednocześnie związek.

Męskie błędy

Wśród błędów, które najczęściej popełniają mężczyźni na pierwszym miejscu znajduje się sex oralny. Miłość francuska to element seksu, który sprawia przyjemność praktycznie każdej kobiecie, wielu mężczyzn traktuje jednak tę propozycję po macoszemu, unikając pieszczenia miejsc intymnych za pomocą rąk i języka. Kwestia ta dotyczy także drugiej strony, czyli usilnego namawiania partnerki do wykonywania przez nią tego typu pieszczot. Nikogo nie wolno do niczego zmuszać, przede wszystkim na płaszczyźnie intymnej. Kolejną kwestią jest tzw. szybki numerek, sprawiający rozkosz mężczyźnie, aczkolwiek niezbyt lubiany przez kobiety, które zdecydowanie preferują stosunek poprzedzony dłuższą lub krótszą grą wstępną. Warto także poznać punkty erogenne partnerki, czyli najbardziej wrażliwe miejsca. Należy pamiętać, że sfery erogenne mogą zmieniać się w zależności od sytuacji lub wieku, dlatego też na tej płaszczyźnie należy zachować szczególną ostrożność i delikatność. Delikatność jest szczególnie ważna podczas pieszczot łechtaczki – najbardziej wrażliwego punktu na ciele kobiety. Nie należy unikać pieszczot piersi, aczkolwiek należy to robić bardzo delikatnie i z wyczuciem, zwracając przy tym uwagę na reakcję kobiety. Bardzo ważna jest zmiana pozycji, które w swoisty sposób uatrakcyjniają i urozmaicają erotyczne figle. Częstym błędem popełnianym przez mężczyzn jest wymuszanie konkretnych zachowań lub pozycji seksualnych. Wynika to przede wszystkim z niewłaściwej komunikacji, czyli nieumiejętności rozmowy na tematy intymne, dotyczące w szczególny sposób oczekiwań i potrzeb seksualnych partnerów.

Błędy kobiet

Błędy popełniają także kobiety, które często wychodzą z założenia, że aktywną stroną powinien być partner i jego obowiązkiem jest sprawianie przyjemności partnerce. W seksie panuje równouprawnienie, każdy ma takie same prawa i obowiązki. Kobieta powinna wiedzieć i pamiętać, że jej partner także posiada miejsca erogenne, które wymagają szczególnych pieszczot. Wbrew pozorom mężczyźni to tradycjonaliści, dlatego nietaktem jest proponowanie zabawy erotycznej w trójkącie. Kobiety zdecydowanie zbyt często pytają, czy partnerowi jest dobrze. Pytania tego typu są nie na miejscu, zwłaszcza, jeśli są one zadawane podczas stosunku. Pieszczot nie należy ograniczać wyłącznie do penisa i jąder, każdy mężczyzna posiada znacznie więcej miejsc erogennych, które także należy pieścić. Pod żadnym pozorem nie należy robić niczego na siłę. Wcześniej czy później przyjdzie czas, gdy parter dowie się o tym, co może zaowocować niezręczną sytuacją, a nawet zniechęceniem mężczyzny do kolejnych inicjatyw. Warto także otworzyć się na erotyczne eksperymenty, zgadzając się na wykorzystanie gadżetów zakupionych w sex shopie, do którego – nota bene – można udać się wspólnie.