Wydawać się może, że sex to sprawa oczywista, znana każdemu, nie wymagająca szczególnych ćwiczeń. Czy jest tak w rzeczywistość? Każdy człowiek ma ulubione pozycje seksualne. Jedni preferują klasyczny stosunek, inni wolą bardziej awangardowe rozwiązania, nierzadko dopełnione w zakupionymi w sex shopach gadżetami. W rzeczy samej każda alternatywa jest dobra, zakładając, że przynosi pożądane efekty.

Udany sex

Wiele osób zastanawia się, czy istnieje recepta na udany sex? Są pary, które czerpią satysfakcję z każdego spotkania intymnego, niestety, nie brak również osób, które uprawiają sex bardziej z obowiązku niż dla czystej przyjemności. Dlaczego tak się dzieje? W rzeczy samej trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, bez wątpienia istotną funkcję na tej płaszczyźnie odgrywa erotyczne dopasowanie, temperament oraz preferencje łóżkowe. Równie ważne są pozycje, które zwarto zmieniać, wypróbowując alternatywne rozwiązania. Podstawą udanego seksu jest szczera rozmowa. Każdy człowiek ma inne potrzeby i oczekiwania, jedni lubią subtelne pieszczoty, inni ostrą jazdę. Ważne jest to, aby znaleźć wspólny mianownik, czyli rozwiązania, które zadowolą obydwie strony. Pomocnym rozwiązaniem w tej kwestii mogą okazać się tradycyjne gry towarzyskie w wydaniu erotycznym. Podczas zabawy łatwiej przełamać wewnętrzne opory i otworzyć się na propozycje partnera lub partnerki. Uatrakcyjnieniem erotycznych igraszek może być również romantyczna kolacja, wspólna kąpiel lub masaż. Nie bez znaczenia jest także gra wstępna, stanowiąca swoiste preludium udanego seksu. Warto przy tym zwrócić uwagę na zróżnicowaną intensywność pieszczot, pozwalających na właściwe pobudzenie partnerki oraz zachęcenie jej do dalszej zabawy.

Rozmawiaj, proponuj, nie zmuszaj

Wielu mężczyzn stara się pokazać własną wyższość, męską siłę oraz erotyczne umiejętności. W tej sytuacji sex uprawiany jest według męskiego scenariusza, natomiast potrzeby kobiece zostają zepchnięte na dalszy tor. Igraszki erotyczne o takim charakterze z całą pewnością sprawią przyjemność mężczyźnie, ale niekoniecznie kobiecie, która staje się w łóżku przysłowiową kłodą drewna. Kobiecy chłód oraz wyraźna niechęć na sex to wyraźny sygnał, że konieczna jest wprowadzenie mniejszych lub większych zmian na płaszczyźnie kontaktów intymnych.
Pierwszym elementem jest szczera rozmowa. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna ma własne potrzeby, oczekiwania i preferencje seksualne. Wbrew pozorom wizja erotycznych igraszek w każdym przypadku może być inna, dlatego też ważne jest to, aby rozmawiać o intymnych potrzebach i oczekiwaniach wobec drugiej osoby. Szczera rozmowa pozwoli znaleźć wspólny mianownik, czyli rozwiązanie, które usatysfakcjonuje każdą ze stron. Oczywisty jest fakt, że konieczny w tej kwestii okazuje się szeroko rozumiany kompromis. Podczas rozmowy można przekonywać partnerkę lub partnera do własnych pomysłów, przedstawiać ich zalety i korzyści. Ważne jest to, aby pokonać barierę psychiczną, nie bać się werbalnego kontaktu, zwracając uwagę na to, aby była to kulturalna i szczera rozmowa, dopełniona uczuciem i ciepłymi słowami.