Małe przyjemności, drobne rzeczy i niewielkie sprawy dają nam dużą satysfakcję i dużo radości. Mogą to być małe codzienne rytuały, które sprawiają, że choć na chwilę czujemy się szczęśliwsi. Każdy ma taki prywatny, intymny świat swoich drobnych przyjemności. Każdy ma swoje, inne drobne przyjemności iw inny sposób je celebruje i delektuje się nimi na swój sposób. Dla jednych niewątpliwą  przyjemnością będzie codzienny kubek gorącej kawy i tabliczka czekolady, dla innych zimne piwo po długim, męczącym dniu, a jeszcze dla innych gorąca kąpiel w wannie pełnej piany z kieliszkiem wina lub szampana.  Te małe przyjemności dają nam tyle radości ponieważ sprawiają, że choć na chwilę zapominamy o problemach dnia codziennego. Powodują, że się relaksujemy i odpoczywamy. Zapach ulubionych perfum, dotyk przyjemnego materiału, czy śniadanie w łóżku to małe w zasadzie nic nie znaczące zdarzenia, które dają nam poczucie przyjemności, sprawiają, że lepiej się czujemy i wywołują uśmiech na naszych twarzach.  Jeżeli by się nad tym głębiej zastanowić to człowiek żyje w ciągłej pogoni za przyjemnościami. Dążymy do większej przyjemności intelektualnej, kulturalnej, fizycznej, czy cielesnej. Właściwie to całe życie polega na pogoni za szczęściem w postaci różnego rodzaju przyjemności.

Niewątpliwą przyjemnością jest możliwość dzielenia życia z drugą osobą i wzajemne głębokie uczucie. Ciągłe poszukiwanie miłości to również dążenie do przyjemności i do szczęścia. Ludzie poszukują swojej drugiej połowy na przykład na portalach matrymonialnych, by osiągnąć pełnię szczęścia i zadowolenia. To właśnie portal matrymonialny jest dla nich środkiem do osiągnięcia celu – przyjemności. Osoby, którym trudno znaleźć szczęście w miłości poszukują go w innych rzeczach.

Sprawianie sobie drobnych przyjemności to jak gdyby małe gesty rekompensujące nam brak możliwości osiągnięcia pełni szczęścia i satysfakcji. Sprawianie sobie takich małych przyjemności pozwala nam przetrwać trudny dzień. Takie drobne przyjemności dające dużo radości potrzebne są każdemu i niewolno ich sobie odmawiać.