DLACZEGO KOBIETY SIĘ MASTURBUJĄ?

Według różnych badaczy, aż 70-82 procent kobiet w jakimś momencie życia masturbuje się, aby osiągnąć orgazm. Dziewczęta dojrzewają w wieku ok. 12-13 lat, ale wiele z nich zaczyna masturbować się dopiero ok. 20. roku życia lub po pierwszym stosunku. Niektóre kobiety nie robią tego nigdy. Częstotliwość masturbacji zależy od różnych okoliczności, ale badania sugerują, że prawdopodobieństwo takich praktyk jest co najmniej równie wysokie w przypadku kobiet mających partnerów seksualnych, jak i samotnych.

Masturbacja pozwala bliżej poznać własne ciało i reakcje seksualne. Pocierając pochwę i łechtaczkę, drugą dłonią pieść swe piersi. Nie wstydź się samej siebie. Naucz się cieszyć swoim ciałem.

TECHNIKI MASTURBACJI

Masturbacja to doświadczenie bardzo intymne i indywidualne. Wielu kobietom pomaga ona odkryć najskuteczniejsze sposoby pobudzania się i osiągania orgazmu podczas stosunku, a czasem pozwala nawet przeżyć orgazm wielokrotny.

Inaczej niż mężczyźni, kobiety są w stanie przeżyć więcej niż jeden orgazm w krótkim okresie czasu. Zwielokrotniony orgazm zachodzi o wiele częściej podczas masturbacji oraz seksu oralnego, co oznacza, że bezpośrednia stymulacja łechtaczki może zwiększyć prawdopodobieństwo pojawienia się takiego właśnie doznania. Teoretycznie wszystkie zdrowe kobiety są zdolne do osiągania zwielokrotnionego orgazmu, choć znani seksuolodzy Masters i Johnson stwierdzili, że doznania tego doświadcza tylko jedna trzecia spółkujących kobiet. Wpływ na to mają zapewne czynniki kulturowe i emocjonalne, poza tym niektóre kobiety nie lubią, gdy zbyt długo stymuluje się ich łechtaczkę.

Niektóre kobiety podczas masturbacji leżą nieruchomo, dotykając dłońmi genitaliów, inne wykonują bardziej gwałtowne ruchy, masując dodatkowo piersi. Intensywność doznań zwiększa często posmarowanie palców środkiem nawilżającym.

Głaszcząc i dotykając się na różne sposoby w okolicach genitaliów, możesz poznać wiele odcieni doznań seksualnych. Niektóre pieszczoty, takie jak delikatne dotykanie warg sromowych mniejszych, czy pocieranie po obu stronach łechtaczki, są zwykle bardzo pobudzające.

JAK MASTURBOWAĆ KOBIETĘ?

Ze względu na bardzo zróżnicowane potrzeby seksualne kobiet, każda z nich ma własne upodobania i oczekiwania. Należy je ustalić w trakcie masturbacji, a jeszcze lepiej, by partnerka sama pokierowała ręką mężczyzny i pokazała mu, co lubi najbardziej. Nie wolno koncentorwać się wyłącznie na genitaliach – na dotyk reagują bardzo silnie również m.in. piersi i pępek.

Pocieraj trzon łechtaczki najpierw po jednej stronie, a potem po drugiej, zmieniając rytm i nacisk. Dzięki temu partnerka nie będzie odczuwać zdrętwienia.

Zbyt silny nacisk na główkę, czyli żołądź łechtaczki, może osłabić – zamiast wzmocnić – podniecenie.

Wargi sromowe mniejsze są bardzo wrażliwe na dotyk. Ich pieszczenie może być źródłem przyjemnych doznań.

Pieść okolicę pochwy partnerki całą dłonią i wsuń palce do środka. W razie potrzeby posłuż się środkiem nawilżającym.

MASAŻ PIERSI

Delikatne ściskanie, ssanie i lizanie piersi może, bez względu na ich wielkość, dostarczać bardzo przyjemnych doznań. Podobnie jak w genitaliach, znajdują się w nich liczne zakończenia nerwowe połączone z ośrodkami w mózgu kontrolującymi emocje i rozkosz. W stanie podniecenia seksualnego następuje erekcja sutków, a piersi powiększają się i niekiedy lekko różowieją. Pieszczenie piersi polega na pocieraniu dłonią sutków, a następnie ostrożnym ściskaniu ich palcami. Można też delikatnie lizać je lub tylko muskać językiem, a także ssać. Bardzo przyjemne dla obojga partnerów jest również pocieranie członkiem o piersi i sutki.