Prezerwatywy są obecnie jedną z najbardziej popularnych metod antykoncepcji. Są powszechnie dostępne, odznaczają się wysoką skutecznością, łatwością stosowania oraz niską ceną. Ich stosowanie nie musi jednak kojarzyć się z przykrą koniecznością. Obecnie produkowane prezerwatywy zapewniają ciekawe i intensywne doznania podczas stosunku.

Jakie prezerwatywy wybrać aby odczuwać pełnię przyjemności podczas seksu?

Prezerwatywy chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową oraz niechcianą ciążą. Mimo to, wiele osób wciąż jest zdania, że stosunek w prezerwatywie nie jest w pełni naturalny i wiąże się z dużo mniejszą przyjemnością. Warto jednak mieć świadomość, że seks w prezerwatywie, może stanowić doskonale urozmaicenie życia płciowego partnerów.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów prezerwatyw, których praktycznie nie czuć podczas zbliżenia. Partnerzy mogą wybierać także pomiędzy modelami potęgującymi doznania (jak np. prezerwatywy z wypustkami) czy opóźniającymi wytrysk.

Z tego właśnie powodu warto traktować prezerwatywy jako ciekawy, erotyczny gadżet. W takim razie jakie prezerwatywy wybrać, aby odczuwać pełnię przyjemności podczas stosunku?

Intensywne doznania podczas stosunku – jakie prezerwatywy najlepsze?

W aptekach, drogeriach oraz na sklepowych półkach dostępnych jest cała gama różnego rodzaju prezerwatyw. Różnorodność ich rodzajów może wprowadzić zamęt w głowie. Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie prezerwatywy będą najlepsze i najbardziej odpowiednie dla nich? Oraz jak wybrać prezerwatywy, aby zapewniały intensywne doznania podczas stosunku.

W ofercie producentów poza klasycznymi modelami można znaleźć takie rodzaje prezerwatyw jak:

  • prezerwatywy prążkowane oraz z wypustkami,
  • prezerwatywy ultracienkie,
  • prezerwatywy przedłużające stosunek,
  • prezerwatywy nawilżane i smakowe.

Prezerwatywy ultracienkie

Prezerwatywy ultracienkie  zapewniają maksymalną bliskość podczas stosunku pomiędzy partnerami oraz gwarantują najbardziej realistyczne doznania. Korzystając z prezerwatyw ultracienkich, partnerzy praktycznie nie czują materiału, który ich dzieli. Pomimo tego, że ten typ prezerwatyw jest bardzo cieniutki, tak samo skutecznie jak inne rodzaje zabezpiecza przed niechcianą ciążą oraz chorobami przenoszonymi drogą płciową. Do najbardziej popularnych ultracienkich prezerwatyw zaliczyć należy prezerwatywy Durex Fell Intimate oraz Durex Fetherlite Ultra Thin, których grubość to zaledwie 55 mikronów. Dla osób uczulonych na lateks poleca się natomiast Durex Real Feel , które zostały wykonane z polizoprenu.

Prezerwatywy przedłużające stosunek

Prezerwatywy wydłużające stosunek nasączane są benzokainą, czyli w pełni bezpiecznym środkiem przeznaczonym do znieczulenia miejscowego. Dzięki zastosowaniu benzokainy, tłumią one doznania partnera oraz opóźniają wytrysk. Odznaczają się one też większą grubością – ścianki prezerwatyw przedłużających stosunek mają z reguły grubość ok. 70 mikronów. Im większa grubość, tym trudniej mężczyźnie osiągnąć orgazm. Dużą zaletą prezerwatyw z benzokainą jest zapewnienie maksymalnej stymulacji partnerki podczas stosunku. Nie tłumią one doznań partnerki, wydłużają seks oraz czas stymulacji.

Prezerwatywy prążkowane i z wypustkami

Dużą popularnością cieszą się prezerwatywy z wypustkami oraz prążkowane. Kondomy tego rodzaju posiadają szczególną strukturę, która zapewnia bardzo intensywne doznania podczas zbliżenia. Stymulują one ścianki pochwy podczas stosunku, dzięki czemu łatwiejsze staje się osiągnięcie orgazmu. Do tego rodzaju prezerwatyw zalicza się m.in. prezerwatywy lateksowe Durex Arouser.

Prezerwatywy smakowe i nawilżane

Prezerwatywy smakowe i zapachowe stanowią doskonałe urozmaicenie życia erotycznego. Sprawdzą się idealnie podczas seksu oralnego, w sytuacji zbliżenia z nowym partnerem. Do najpopularniejszych rodzajów prezerwatyw smakowych zalicza się te o smaku i zapachu jabłka, truskawki czy banana jak np. prezerwatywy Durex Select.

Na rynku dostępne są także prezerwatywy nawilżane, które sprawdzają się w sytuacjach gdy partnerka ma problem z suchością pochwy. W celu urozmaicenia stosunków warto sięgnąć także po prezerwatywy rozgrzewające.

Zwracaj uwagę na renomę sprzedawcy. Kupuj prezerwatywy w drogerii lub sklepie erotycznym, który posiada dobre opinie i jest zweryfikowany przez innych klientów.

Tekst zrealizowany we współpracy z n69.pl