Całowanie to talent wrodzony i nie potrzeba jest żadna trema. Jest masa rodzajów pocałunków. Większość z nich występuje w zależności od wieku, w miarę dorastania i dojrzewania emocjonalnego. Na początku zawsze są niewinne buziaki, potem głębsze pocałunki, aż wreszcie pieszczoty, które wywołują drżenie ciała.

Technikę całowania każdy na swój sposób udoskonala i dostosowuje do swoich potrzeb. Całować można nie tylko usta i dłonie, ale także inne części ciała, nawet te intymne.

RODZAJE POCAŁUNKÓW

Najpiękniejszy pocałunek
Czyli pocałunek w usta. Jest to jedno z intymnych zbliżeń. Gdy pieszczone są bardzo wrażliwe części ciała: wargi, język i wnętrze ust – wargi nabrzmiewają i silniej reagują na dotyk, serce mocniej bije, krew szybciej krąży, a w głowie można odczuć delikatne zawroty.

Pocałunek frywolny
W zasadzie to zabawa polegająca na tym, kto z was pierwsze ustami uchwyci dolną wargę partnera ten wygrywa. Rywalizacja jest tym przyjemniejsza im lepsza nagroda. Zazwyczaj wygrany otrzymuje pieszczoty.

Pocałunek głęboki
Niektórzy twierdzą, że taki pocałunek jest gwałtowny, bowiem usta się splatają, a języki toczą \”walkę\”: który głębiej wsunie się w usta drugiej osoby.

Pocałunek intensywny
Jest odmianą pocałunku głębokiego. Dodatkowo partnerzy gryzą się i mocują językami, mocno i szybko.

Pocałunek motyla
Pocałunek nie ustami, lecz rzęsami. Najlepszy efekt osiągniemy, gdy rzęsy są długie. Należy pochylić twarz nad ciałem partnera w taki sposób, by rzęsy dotykały jego skóry. Następnie trzeba bardzo szybko mrugać powiekami. Najwrażliwszą częścią na tego typu pieszczoty jest twarz i okolice szyi.

Pocałunek ruchomy
Kobieta chwyta delikatnie wargami dolną wargę partnera i lekko ssąc wciąga ją do ust. Według specjalistów pocałunek ten wyjątkowo pobudza mężczyzn.

Pocałunek spinający
Kobieta otwiera szeroko usta, wargami otacza usta partnera i zaciska swoje usta coraz mocniej, obejmując drugie. Usta kobiety przypominają obręcz.

Pocałunek prowokujący
Taki powinien składać tylko mężczyzna. Musi ukradkiem pocałować najmniejszy palec na dłoni kobiety. Niektórzy mężczyźni dołączają lekkie ssanie i lizanie. Taka pieszczota silnie działa na zmysły kobiet.

Pocałunek wyciśnięty
Jeden z parterów palcem wskazującym i kciukiem dotyka dolnej wargi drugiego i lekko rozwiera palce. Ten sposób całowania powszechnie przyrównuje się do odciśnięcia pieczęci na kartce papieru. Kochankowie, by mocniej działać na swoje zmysły często koniuszkiem języka drażnią wargi lekko je zwilżając.