O tym ,że udany związek jest gwarancją szczęścia i nie trzeba nikogo przekonywać. Nikt nie chce być samotnym, bowiem samotność poraża i przeraża. Wystarczy przejrzeć serwisy randkowe by zobaczyć jak wielu ludzi szuka tam swojego szczęścia. Ludzie traktują dziś serwisy randkowe jako miejsce, w którym mają wreszcie szansę spotkać osobę, która da im szczęście. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że każdy związek ma swoje wzloty i upadki. I choć w pierwszej fazie związku dominują hormony i zafascynowanie to wcześniej, czy później przychodzi pierwsza kłótnia, etap nieporozumień i wzajemnych spięć.

 

Zresztą nawet w najlepszych związkach zdarzają się kłótnie i tzw. ciche dni. Mniejsze i większe nieporozumienia są jakby wpisane w funkcjonowanie związku. Żaden poważny związek nie jest niekończąca się sielanką. Problemy i niedopowiedzenia pojawiają się u każdego. Nie należy też na siłę nikogo zmieniać, bo można go jedynie unieszczęśliwić lub zniszczyć wspólnie budowany związek. Dlatego w związku tak ważny jest kompromis. Mówi się nawet, że udany związek to sztuka kompromisu. Kompromis w związku to znalezienie wspólnej płaszczyzny porozumienia, tak aby każda ze stron była usatysfakcjonowana. Kompromisu wymaga niemalże każda dziedzina życia. Przekonali się o tym Ci, którzy mają za sobą kilkuletni poważny związek. Kolor ściany w sypialni, niedzielny obiad, czy wspólny wyjazd na weekend wymaga kompromisu i pewnych ustępstw na rzecz partnera. Chcąc nauczyć się trudnej sztuki kompromisu musimy zdać sobie sprawę z faktu, że nasze zdanie nie zawsze jest najważniejsze i nie zawsze będzie tak jak my tego chcemy. Z drugiej strony nie można też zupełnie zrezygnować z własnego stylu życia i własnych zainteresowań na rzecz partnera i należy znać granicę ustępstw. Asertywność to drugie pojecie niezwykle przydatne w relacjach partnerskich.

 

Serwisy randkowe pomagają się poznać i rozpocząć pierwszy etap związku. To czy będzie on szczęśliwy zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Ta niezwykle trudna sztuka kompromisu wymaga znalezienia równowagi między własnym stylem życia i własnymi potrzebami, a potrzebami i stylem życia naszego partnera. Jeżeli potrafimy ustalić granice tak, aby żadna ze stron nie czuła się pokrzywdzona mamy szansę na zbudowanie szczęśliwego związku, w którym każda ze stron czuje się spełniona i zadowolona.